На Рівненщині розробляють стратегію деінституціалізації у сфері захисту прав дітей

14.06.2018 15:04   Опубліковано : Таня Костенко
Джерело: RvNews

Деінституціалізація – це основне завдання Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, що полягає у переході від перебування дітей в інтернатах до виховання їх у сім’ях.

Над регіональним планом заходів з реалізації I етапу Стратегії працюють обласні управління освіти та науки, департамент соціального захисту населення, центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління охорони здоров’я та служба у справах дітей.

Зараз в Рівненській області функціонує 26 інтернатів різного спрямування: 2 – соціального, 21 – освітнього та 3 – галузі охорони здоров’я.

Пропозиції щодо можливості трансформації інтернатних установ розглянули на нараді під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко.

«Нам потрібно детально проаналізувати кожний заклад, вивчити які конкретно послуги необхідні дитині - освітні, медичні, соціальні або реабілітаційні. Адже саме можливість надання послуг в громаді і є умовою для того, щоб діти не потрапляли до інтернатів. Також слід визначити потребу у кадрах, аби зрозуміти скільки спеціалістів потрібно буде готувати для надання цих послуг», - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

В той же час, за словами пані Світлани, не всі інтернатні заклади будуть трансформуватись. До таких належать спеціальні установи, які мають підопічних з тяжкими хворобами чи розладами. Частина їх потребує постійного перебування в інтернаті, а щодо інших, то є думка направляти їх туди періодично – для проходження реабілітації.

Світлана Богатирчук-Кривко зауважила, що до кінця червня регіональний план заходів з реалізації I етапу Стратегії має бути завершений та затверджений розпорядженням голови ОДА, а потому погоджений на найближчий сесії обласної ради.

Нагадаємо, кошти на реалізацію Стратегії  будуть виділятися з державного та обласного бюджетів  у 2019 році після виконання підготовчого етапу.


Читайте більше на RvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews   83