У Рівненському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Чехи в історії Рівненщини»

12.07.2018 17:30   Опубліковано : Таня Костенко
Джерело: RvNews

Матеріали виставки розповідають про наймасовіше переселення чехів на українські землі (60-70-і роки ХІХ століття). Тоді на Волинь прибуло майже тисяча чеських сімей. Чеські колонії можна було впізнати по великих мурованих будинках, що відзначалися специфічною архітектурою, винятковою чистотою і заможністю. У селах обов’язково була школа-клуб. Займалися вони переважно  сільським господарством.

У вітринах виставки можна побачити багато книг, що висвітлюють  цю тему. Серед них: «Історія Волинських чехів» Ярослава Вацулика, «Чеські могили в Рівному і поблизу нього» Чеслава Хитрого, «Гульча чеська на Волині» Їржі Бонека, Дануше Манова, Вацлава Старека, переклад з чеської здійснив В’ячеслав Шляховий та багато інших.

null
Фото з мережі Інтернет


На виставці також висвітлена трагедія, що сталася в роки Другої світової війни, в 1943 році в селі Малин, що на Млинівщині, де нацисти спалили живцем у церкві та хлівах понад вісімсот п’ятдесят селян. Серед них були і українці, і власне чехи. Точної цифри загиблих не встановлено і різні джерела наводять різні цифри. Врятувалися лише ті, хто був у від’їзді, встиг сховатися в городах або пасли худобу у віддалених від села місцях. Крім того, в музеї можна побачити речі з чеської родин Ірини Поляк та словацької родини Курилець.

Виставку підготувала старший науковий співробітник сектору новітньої історії відділу історії Валентина Данілічева.

За матеріалами прес-служби Рівненської облради


Читайте більше на RvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews   51