У Тернопільському краєзнавчому музеї відкрили виставку полотен Георгія Косміаді

08.09.2018 15:13   Опубліковано : Катерина Богуславська
Джерело: TeNews

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку малярства «Волинь у спогадах Георгія Косміаді». Там представлено 30 полотен, на яких автор зобразив Волинь, що закарбувалася у його памяті, адже Георгію Косміаді свого часу довелося покинути Україну… Виставка діятиме до 3 жовтня 2018 року.

Нагадаємо, Георгій Косміаді народився 24 березня 1886 року у місті Нальчик на північному Кавказі. Навчався у школі при вчительському університеті у Тбілісі та на архітектурному факультеті у Баку. У 1905 році переїхав до Москви, де  спілкувався з художньою елітою. Під час Першої світової війни переїхав на  Рівненщину, де працював командиром санітарно-будівельного загону. Після закінчення війни оселився у Рівному. Викладав малювання,  креслення,  каліграфію у 5-ти місцевих гімназіях. Був громадським активістом і благодійником. У Рівному Косміаді прожив 23 роки. 1939 року, коли змінилася влада, члени НКВС зацікавилися колишнім військовим царської імперії і у 1940-му році Георгій Косміаді з сім`єю був вимушений емігрувати до німецького міста Гамбург. Там він працював художником-оформлювачем і став вільним художником. У Німеччині митець презентував близько 40-ка художніх виставок.  Помер на 81 році життя у травні 1967 року.

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 

null

 


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews