Теребовлянський замок на фото ХІХ століття

08.11.2019 17:13   Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко
Джерело: TeNews

Вже не вперше знаходимо цікаві та маловідомі світлини з Тернопільщини. Сьогоднішні фото датуються 1860-1890-ми роками. Зроблені кадри були в Теребовлі.

На світлинах можна побачити як виглядав колись населений пункт та головна будівля, а саме Теребовлянський замок.

Теребовлянський замок — укріплення в м. Теребовля, за 32 км від обласного центру Тернопіль. До замку крутим схилом через густий парк веде брукована доріжка. Дерева насадили наприкінці XIX ст., і тепер через густу деревину мурів замку, що подекуди сягають 5 м завтовшки, з міста добре не видно.

Протягом XV—XVI ст. теребовлянська фортеця занепала через постійні напади татар. За 1605—1625 рр. зазнав 15 штурмів кримських татар, занепав. Після цих подій надійшла черга будівництва фортеці, якою можна прогулятись тепер. Мури сягають 3,5 — 5 м завтовшки і до 18 м заввишки. Вхід до замку зробили на висоті 3 м над землею і туди можна було потрапити лише за допомогою спеціального помосту. Впродовж XVIII—XIX ст. замок був залишений без догляду і занепав. 

Тетяна Яцечко-Блаженко

null

 

null

 

null

Джерело фото: https://polona.pl/


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews  

Загрузка...