Почаївська Лавра на 1930-х років

17.11.2019 17:43   Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко
Джерело: TeNews

На одному із сайтів он-лайн архівів нам вдалось виявити кілька раніше невідомих ретро світлин із Почаєва. Кадри датуються 1930-ми роками.

Почаївська Успенська лавра — православний чоловічий монастир у Почаєві, Кременецький район, Тернопільська область, зі статусом лаври. Найбільша православна святиня Волині, друга, після Києво-Печерської лаври, України.

8 вересня 1920 р. захід Волині, зокрема Почаїв та околиці, були окуповані поляками, офіційно увійшли до Польської республіки.

До 1939 року монастир належав Польщі, входив до складу Польської православної церкви. Існуванню Лаври, в той час як православній обителі, загрожувала передача храму Римо-Католицькій Церкві. Цього не сталось, бо проти виступила вся православна спільнота, храм відстояли. З 1925 року в монастирі діяла монашеська школа, ряд господарських закладів, що свідчило про деякий духовний та господарський підйом.

Тетяна Яцечко-Блаженко

null

 

null

 

null

Джерело фото: https://polona.pl/


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews