Ще в одній громаді на Тернопільщині навчилися робити оцінку впливу карантинних заходів на фінанси ОТГ

13.04.2020 12:43   Опубліковано : Сергій Волохатий
Джерело: TeNews

Команда Тернопільського регіонального офісу «ULEAD з Європою» практично кожного дня проводить онлайн-консультації для громад Тернопільської області. Цього разу експерти спілкувалися з представниками Озернянської ОТГ.

«Все частіше громади Тернопільщини звертаються до нас з проханням допомогти розрахувати місцеві податки та збори в умовах карантину. Така тенденція зумовлена невиконанням бюджету або повільною динамікою його наповнення. Керівництву ОТГ разом з фінансистами слід напрацювати алгоритм дій на час карантину та визначити для себе оптимальні шляхи мінімізації витрат. Ми готові їм в цьому допомагати», – розповідає Сергій Триюда, радник з питань муніципальних послуг та управління.

Доходи загального фонду бюджету Озернянської ОТГ за 2019 рік склали 11 млн. 917 тис. грн. Громада має приріст доходів ПДФО (+17%) відносно попереднього року та приріст (+60%) надходжень по податку на майно. Сплата єдиного податку на території громади виросла на 5%, тоді як по акцизу теж зміни на 5%, але в сторону зменшення.

Рівень дотаційності Озернянської ОТГ складає 31,4%, співвідношення видатків управління та доходів загального фонду бюджету на рівні 42,7%, тоді як в розрахунку на одного мешканця витрати на управління складають 823 грн. На капітальні видатки спрямовано 11,4% бюджету громади, які складають 679,4 грн. на 1 мешканця ОТГ.

Також представники громади разом з Михайлом Лисиканичем, радником з питань місцевого самоврядування та децентралізації, обговорили трудове законодавство в період карантину та розглянули особливості віддаленої роботи.

Зазначимо, що Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами – членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews