На Рівненщині туристам пропонують культурний шлях «Via Regia Ukraine» (ФОТО, ВІДЕО)

28.10.2020 08:13   Опубліковано : Наталія Рівненська
Джерело: RvNews
«Via Regia» - це Великий культурний шлях Ради Європи, що об’єднує Східну та Західну Європу. Це близько дві тисячі км, що пролягають через 8 держав в Європі.
 
Українська частина шляху включає 5 регіонів та 11 міст - Дубно, Рівне, Острог, Львів, Броди, Городок (Львівська область), Луцьк, Володимир-Волинський, Радомишль, Житомир та Київ.

Відкрити європейцям Україну – таке завдання міжрегіонального туристичного проєкту «Via Regia Ukraine». Його авторами стали фахівці Дубенського замку.

«Проєкт «Via Regia Ukraine» спрямований на створення туристичного продукту, який можна запропонувати подорожуючим з Європи. Адже за кордоном про нашу країну, а тим більше про наш регіон, знають дуже мало. Тому команда Дубенського заповідника взялася виправити цю ситуацію і написала однойменний проект, подала його на Український культурний фонд і виграла грант. Рівненська обласна державна адміністрація завжди стимулювала та мотивувала такі ініціативи. Тому проект з обласного бюджету отримав співфінансування», - зазначив заступник голови ОДА Сергій Гемберг під час пресконференції, на якій презентували ініціативу.

В рамках проекту було проведено експедицію, під час якої відзнято більше 120 культурних об’єктів та пам’яток архітектури 5 областей України (Київська, Житомирська, Рівненська, Волинська, Львівська). Фото та відеоматеріали стануть основою для наповнення сайту, який буде доступний на 3-х мовах.

За словами директора Дубенського заповідника Леоніда Кічатого, мета проекту – це створення та наповнення вебсайту, який буде популяризувати Україну. Адже наразі за кордоном про Україну знають по-мінімуму. На сьогодні немає туристичного брендування, пропозицій для тих, хто хоче подорожувати Україною.

Тому автори проекту сподіваються, що їхня ініціатива зможе відкрити туристичні принади для іноземних туристів. При цьому підкреслити її автентичність – те, чим відрізняється Україна від інших держав.

Наразі, команда проєкту «Via Regia Ukraine» вже завершила роботу над створенням 12 промороликів, які можна переглянути на офіційному ютуб-каналі проекту за цим посиланням https://www.youtube.com/c/ViaRegiaUkraine/

 

Проект «Via Regia Ukraine» - це ініціатива, яку реалізовують Дубенський заповідник за підтримки УКФ та Асоціації культурно-мистецьких центрів, а також за сприяння Управління культури і туризму Рівненської ОДА у співпраці з європейськими партнерами – Європейським культурно-інформаційним центром в Тюрінгїі (м. Ерфурт, Німеччина).

Нагадаємо, голова обласної адміністрації Віталій Коваль підписав розпорядження про оголошення 2020-го Роком промоції культурної спадщини Рівненської області. Він передбачає проведення іміджевих заходів задля збереження історично-культурної спадщини та розвиток подієвого туризму. Серед них – і відзначення річниць міст Дубна та Острога.

За матеріалами РОДА

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

 


Читайте більше на RvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews