Україна та світ готуються до 35-х роковин Чорнобильської аварії. Програма заходів та нова айдентика

06.04.2021 10:13   Опубліковано : Наталія Рівненська
Джерело: RvNews
Ліквідатори, експерти, культурні діячі та науковці спільними зусиллями презентували програму шанування 35-х роковин аварії CHORNOBYL35.com,  разом з їх унікальною айдентикою.
 
 

У 2021-му році ми шануємо 35-ті роковини аварії на ЧАЕС. Ця важка подія вплинула на весь світ, а особливо, на українців, що роками живуть із Чорнобилем у серці. Проте 60% з нас все ще не є обізнаними у темі, не знають дату аварії й досі вірять радянським фейкам про радіацію, згідно з результатами останніх соціологічних досліджень. 

35-ті роковини – гарний шанс змінити це та повернути Чорнобиль у поле свідомості суспільства. «Що означає Чорнобиль особисто для мене?» – саме на це питання дозволить відповісти кожному українцю серія заходів вшанування пам’ятної дати.
 
До 35-ї річниці Чорнобильської трагедії:
  • Було розроблено унікальну айдентику у різних кольорових гамах;
  • Понад 15 подій в програмі представлять Чорнобиль з різних кутів;
  • В 15 країнах світу пройде інтерактивна виставка додатку Chornobyl APP;
  • Ви можете долучитись до міжнародної ініціативи та прийняти виставку у себе, навіть в умовах COVID-19, без додаткових витрат. 

В програмі шанування 35-х роковин заплановані: освітні події і наукові лекції, експертні обговорення та дискусії, нічна акція вшанування пам’яті в Прип’яті, музичний концерт, за участю артистів Звуки Чорнобиля, особливі проєкти Національного Музею Чорнобиль, експонати віртуальної виставки ARTEFACT, онлайн зустріч чорнобильців з усього світу та навіть інтерактивна виставка з доданою реальністю мобільного додатку Chornobyl App, організувати яку зможе кожен, після заповнення спеціальної форми на сайті CHORNOBYL35.com.

Через COVID-19 програма заходів передбачає змішані формати долучення online та offline, тож взяти участь в освітній та культурній частині зможуть відвідувачі з усього світу. Разом з Україною участь підтвердили такі країни: Японія, США, Польща, Канада, Іспанія, Германія, Британія, Фінляндія, Білорусь, Казахстан, Греція, Литва, Латвія та Італія; організатори продовжують залучати нових партнерів.
«Хто, як не українці мають більше за інших знати про Чорнобиль? Чорнобиль – це наш виклик з майбутнього, заклик до екологічної свідомості, урок, який ми маємо вивчити та передати наступним поколінням, яким ще його доглядати. Тому ми впроваджуємо глобальну інформаційну кампанію та серію заходів щодо знайомства із багатовимірністю такого явища як Чорнобиль сьогодні, в якому є місце не тільки болю та жалю, а й подвигу героїв, любові та відновленню» – каже автор та розробник концепції Валерій Коршунов.
Розроблена айдентика 35-х роковин Чорнобильської аварії містить оновлений логотип Чорнобиля та символ надії нашої місцевості – Лелеку, що летить над ним і обіцяє колись повернутись додому. Різні кольорові схеми дозволяють розкривати та використовувати символіку в різних тематичних аспектах. Особливу увагу проєкт акцентує саме на багатовимірності поняття «Чорнобиль» та закликає до його дослідження.
 
Автор: Марина Степанська
Best regards,
Maryna Stepanska
SOLARIS agency
Artefact art-project

Читайте більше на RvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews