Експерт розповів, яку частину Франківська затопить, якщо Бистриця прорве дамбу

10.06.2021 19:06   Опубліковано : Франківський Новинар
Джерело: IfNews

Під час засідання Басейнової ради Дністра презентували проєкт Плану управління ризиками затоплень району річкового басейну Дністра.

За словами голови Басейнової ради Олега Мандрика, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом визначено основні зобов’язання України щодо впровадження Паводкової директиви, інформує кореспондентка Бліц-Інфо

Зокрема, для впровадження Паводкової директиви необхідно виконати чотири основні етапи:

1) приведення у відповідність національного законодавства;

2) проведення попередньої оцінки ризиків затоплення;

3) розроблення карт загроз і карт ризиків затоплення;

4) розроблення Планів управління ризиками затоплення.

"Наразі уже підготовлений проект Плану управління ризиками затоплення району річкового басейну Дністра",- каже Олег Мандрик.

За словами завідувача лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, експерта проекту ГЕФ/ПРООН/ОБСЄ/ЄЕК ООН Костянтина Данько, оцінка ризику затоплень здійснюється кожні шість років.

"За попередніми даними виділено 103 території в басейні, які перебувають під ризиком затоплення, з них 37 територій мають дуже високий рівень затоплення. В Івано-Франківській області були розроблені карти загроз та ризиків затоплення лише для Бистриці Солотвинської, Бистриці Надвірнянської та Бистриці. До кожної карти йде детальний опис затоплення при різних сценаріях. Ми також розробили карти сценаріїв затоплення Івано-Франківська внаслідок прориву дамби. За найгіршого сценарію може затопити навіть ІФНТУНГ та мікрорайон Каскад",- каже експерт.


Читайте більше на IfNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: IfNews