Україна - Англія: як проходив вирішальний чвертьфінал Євро-2020

04.07.2021 10:29   Опубліковано : Новини Тернопілля
Джерело: TeNews

У Римі на "Стадіо Олімпіко" пройшов останній чвертьфінал Євро-2020, у якому збірна України зустрічалася з Англією.

Українська збірна змогла нормально оборонятися лише у першому таймі, хоча і там пропустила майже одразу.

На початку другої половини гри вона пропустила ще два м'яча й інтрига у грі зникла, а згодом англійці забили ще раз - 0:4 на користь Англії у підсумку.

Як це було

Англійці вийшли уперед вже на 4-й хвилині гри.

Капітан Англії Гаррі Кейн зміг пройти через оборону українців та відкрити рахунок.

Після цього англійці трохи відійшли, а українці намагалися атакувати.

Гол на такій ранній стадії гри зламав всі тактичні задуми тренерського штабу України, який, вочевидь, планував грати від оборони.

Тепер Україні треба було атакувати, а Англія могла спокійно оборонятися та пробувати збільшити перевагу.

Перша небезпечна атака збірній Україні вдалася на 16-й хвилині - Роман Яремчук прорвався крізь англійських захисників і пробив, але голкіпер Англії Пікфорд удар відбив.

А на 32-й хвилині свою команду врятував вже Георгій Бущан після удару з-за меж штрафного майданчика.

На 34-й хвилині збірна України почала перебудовуватися - замість травмованого захисника Кривцова на поле вийшов атакувальний півзахисник Циганков.

Загалом же у першому таймі збірна України мала кілька моментів, але зрівняти рахунок їй не вдалося.

Англія також могла збільшити відрив, однак тут вже рятував Георгій Бущан.

У підсумку 0:1 на користь Англії й в України було ще 45 хвилин, щоб змінити ситуацію.

Але одразу на початку другого тайму півзахисник Англії Гаррі Магвайр зробив рахунок вже 0:2.

А за кілька хвилин свій дубль (два забитих м'яча) оформив Гаррі Кейн.

Ці два швидкі коли вирішили долю гри й зняли всі питання про переможця.

Ще пізніше на 63-й хвилині Хендерсон, який вийшов в Англії на заміну, скористався вже подачею кутового і забив четвертий гол англійців.

Після цього англійці стали менше атакувати, а збірна України не полишала спроби бодай розмочити рахунок.

Один з найкращих моментів був на 69-й хвилині, коли помилився на виході Пікфорд і Яремчук мав нагоду пробити здалеку в пусті ворота, але влучив у Вокера.

Але до кінця гри рахунок не змінився - 0:4 й Англія проходить у півфінал.

Склади команд та історія виступів

Збірна України

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Склад збірної України: Георгій Бущан, Микола Матвієнко, Сергій Кривцов, Ілля Забарний, Віталій Миколенко, Олександр Зінченко, Олександр Караваєв, Сергій Сидорчук, Микола Шапаренко, Андрій Ярмоленко (капітан), Роман Яремчук.

На поле не зміг вийти Руслан Маліновський - через травму його не потрапив навіть до переліку запасних.

Також в основному складі не було Тараса Степаненка, що стало певно несподіванкою - він міг вийти на заміну, але на полі так і не з'явився.

Склад збірної Англії: Джордан Пікфорд, Кайл Вокер, Джон Стоунз, Люк Шоу, Деклан Райс, Гаррі Магвайр, Гаррі Кейн (капітан), Рахім Стерлінг, Келвін Філліпс, Джейдон Санчо, Мейсон Маунт.

Для України це був перший чвертьфінал на Євро в історії (у 2006 році вона виходила в чвертьфінал Чемпіонату світу).

Англія до цієї стадії вже доходила і двічі на ній програвала (2012 та 2004). Ще два рази англійці посідали третє місце на Чемпіонаті Європи (1996 та 1968).

Це восьма зустріч цих команд в історії. До цього чотири гри виграли англійці (щоправда дві з них були товариські), одну - українці, ще двічі була нічия (саме нічиїми завершилися дві останні зустрічі України проти Англії).