Оголошено конкурс на 8 частот теле- та радіомовлення у населених пунктах Рівненщини

20.08.2021 10:08   Опубліковано : Наталія Рівненська
Джерело: RvNews
 

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення України  оголосила конкурс на отримання ліцензій на багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) для місцевого мовлення.

На конкурс, зокрема, у місті Дубно виставлено 41 телевізійний канал під місцевий мультиплекс із 3 програмами.

Вимогами до програмної концепції передбачено обов’язкове цілодобове мовлення, а також  розміщення інформаційних, інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач місцевої тематики не менше ніж дві години. Обсяг ведення передач українською мовою має відповідати вимогам чинного законодавства. Здійснювати мовлення необхідно без ретрансляції програм інших мовників.

За словами члена Нацради Олександра Ільяшенка, цей конкурс має закрити питання переходу місцевих телекомпаній з аналогового мовлення на цифрове, оскільки він забезпечить прагнення усіх охочих місцевих телерадіоорганізацій мовити у цифровому стандарті.

Окрім того, регуляторний орган після великої перерви із проведенням конкурсів на мовлення, що було пов’язано з уведеними урядом карантинними заходами щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 і прийнятими законами, оголосив конкурси на радіомовлення на FM-частотах.

Зокрема, 24 години на добу на частоті 99.2 MHz в Антополі (Рівне) та у м. Вараш - 4 год. на добу на хвилі 101.1 MHz. Потужність передавачів - 0.5 кВт.

Вимогами до програмної концепції передбачено, що:

  • обсяг ведення передач українською мовою має становити 100%;
  • частка програм (передач) власного виробництва повинна бутити не меншою ніж 85% загального обсягу мовлення;
  • обов’язковим є розміщення соціально вагомих передач інформаційно-аналітичного, публіцистичного, культурно-мистецького, освітнього спрямування;
  • мовлення має відбуватися без ретрансляції програм чи  використання вихідних даних інших мовників.

Серед інших організаційно-технічних зобов’язань претендент на участь у конкурсі повинен надати інформацію про забезпечення оповіщення населення про загрозу виникнення або виникнення НС та зв’язку у сфері цивільного захисту відповідно до вимог чинного законодавства.

Для частот на 100 ватних передачах,  запропонованих у м. Дубровиця  (107.9 MHz), с. Копань Дубенського району (105.9 MHz), с. Старики Сарненського району (105.5 MHz) свої конкурсні вимоги.  Зокрема, обсяг ведення передач українською мовою і частка пісень державною мовою мають відповідати вимогам чинного законодавства. Також рекомендовано розміщення соціально важливих програм. Граничний обсяг мовлення –  24 години на добу.

Ще частина радіочастот, виставлених на конкурс  передбачено на підтримку розвитку місцевого радіомовлення. Вимоги до програмної концепції мовлення передбачають, що в загальному обсязі власного мовлення не менше як 15% мають становити передачі місцевої тематики – інформаційного, публіцистичного, освітнього спрямування. Також дозволяється ретрансляція програм Суспільного мовлення та програм Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України («Армія FM – військове радіо»). Передачі в ефірі місцевих  радіокомпаній, які будуть мовити на цих частотах, мають вестися лише українською мовою 24 години на добу.

На Рівненщині такі вільні FM частоти під 100 ватні передавачі  визначено у Радивилові (89.6MHz) Острозі (92.3 MHz).

Уся детальна інформація розміщена на офіційній сторінці регулятора https://www.nrada.gov.ua/category/fm-frequency


Читайте більше на RvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews