Містечко Шумськ на малюнку ХІХ століття

18.09.2021 13:40   Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко
Джерело: TeNews

Продовжуємо знайомити наших читачів із раритетними зображеннями, які стосуються Тернопільщини. Сьогодні маємо маловідому знахідку, яка стосується містечка Шумська на Тернопільщині.

Цей населений пункт на Тернопільщині має давню історію. Перша писемна згадка відноситься до ХІІ ст. До речі, свого часу саме Шумськ був найбільшим містом південної Погорини, а у 1199 році навіть волосним центром Галицько-Волинської держави.

Читайте також

У Тернопільському музеї показали українські банкноти з 1918 року і до сьогодні (ФОТО)
Поліція Шумщини розшукала неповнолітніх крадунів
Поповнення зброярні у Збаразькому замку

В колекції польського архіву вдалось натрапити на зображення Шумська, яке датується 1874 роком. Автором малюнку є знаний художник тих часів Наполеон Орда.  Сьогодні подібні малюнки є цінним джерелом до вивчення історії Тернопільщини.

З описів Шумська тих часів знаємо, що, до прикладу,  у 1868 р. в там працювали цегельний, пивоварний, три шкіряні заводи, дв невеликі ткацькі фабрики, де виготовляли полотно. Найбільшим підприємством був винокурний завод. В ті часи в Шумську була своя лікарня. Вона була офіційно відкрита у 1874 р., там працювали лікар і акушер. Також в ХІХ ст. в Шумську вже була своя аптека. В наступних публікаціях продовжимо розповідь про це мальовниче містечко.

Джерело фото: https://zbiory.mnk.pl/ 


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews