Село Козаччина на фото ХІХ століття

26.09.2021 13:40   Опубліковано : Тетяна Яцечко-Блаженко
Джерело: TeNews

На одному із аукціонів пощастило відшукати чорно-білі світлини села на Тернопільщині, які раніше були невідомі. Мова йде про село Козаччина, яке знаходиться сьогодні в Чортківському районі Тернопільської області.

Фото середини ХІХ ст. показують, панорамний вигляд цього населеного пункту, а також якість фото дозволяє розгледіти деталі забудови сільських хат, мосту та місцевого ландшафту.

Читайте також

У Тернопільському музеї показали українські банкноти з 1918 року і до сьогодні (ФОТО)
Поповнення зброярні у Збаразькому замку
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї запровадили рубрику #фотозагадки_музею

Якщо порівнювати із сусідніми населеними пунктами, то Козаччина відносно не старе село. Перша писемна згадка про нього датується 1763 роком, хоча археологічні дані свідчать, що люди тут селились досить давно. Можливо, в майбутньому історикам ще пощастить відшукати раніші документи з історії цього села.

До нашого часу в селі збереглися будинок давньої папірні й частина греблі біля неї. В період 1792-1825 рр. в Козаччині продукували високоякісний папір, який постачали до багатьох міст Європи.

Джерело: allegro.pl

null
 

 

null
 

 

null
 

 

null
 

 


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews