Журналіст написав книжку про подорож у каторжні місця, де він народився
Джерело: TeNews
Книжка «Подорож у каторжні місця» черкаського журналіста Олександра Вівчарика – це документально-публіцистична розповідь. Її автор – син українських політв’язнів-упівців родом з Тернопільської області. Його мати – Марія Вівчарик (Ластівка) з села Кривеньке Чортківського району Тернопільської області, а батько – Ілля Вівчарик з села Сидорів Гусятинського району. Подружжя радянська вдала засудила до ув’язнення та відправила на заслання в місто Інта, що в російській Республіці Комі. Там і народився Олександр. Згодом він повернувся в Україну. І лише через багато років влітку 2008 року він наважився на мандрівку до місць каторги, де минуло його дитинство.
Читайте також
Із ностальгією автор згадує юні роки. Проте, коли Олександр Вівчарик приїхав у Республіку Комі, то побачив не ту казку, яку пам’ятав з дитинства. Сьогодні Інта – напівзруйноване місто, з якого тікають люди. Шахти закриваються. Будинки руйнуються. І щоб безхатьки випадково не підпалили їх, ночуючи там, місцеві пожежники, як у відомій повісті Рея Бредбері, контрольовано спалюють ці будинки... «На жаль, свій колишній будинок я також побачив спаленим. Крім того, не вдалося побачити майже нікого із тих, кого я знав у дитинстві. А ще... Після Інти я відразу зрозумів, що, найімовірніше, між нашими країнами буде війна. Я молився і мріяв, щоб цього не було. Але відчуття мене не полишало – на жаль, занадто часто я чув у Росії ненависть до українців. Тож повернувся я з сумними почуттями. І від того, що я викладав свої думки на папері, мені ставало легше...» - розповідає журналіст. «Україна житиме доти, доки живе хоч один українець, – казали батьки. – А ми ж ще живі!.. Ми маємо таких предків, які передали сучасним українцям прагнення до волі, силу боротися за неї. Й тому ми, українці, й сьогодні боремося, ми не здаємося! – підсумовує Олександр Вівчарик.
На думку кандидата історичних наук, члена топонімічної комісії Черкас Сергія Шамари, книжка певною мірою розвінчує ворожі міфи. Це розповідь про Вибір. Про вибір між добром і злом, між тим, щоб здатися або вистояти, про вибір національної ідентичності.
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews