На Рівненщині розробляють стратегію деінституціалізації у сфері захисту прав дітей
Джерело: RvNews
Деінституціалізація – це основне завдання Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, що полягає у переході від перебування дітей в інтернатах до виховання їх у сім’ях.
Над регіональним планом заходів з реалізації I етапу Стратегії працюють обласні управління освіти та науки, департамент соціального захисту населення, центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління охорони здоров’я та служба у справах дітей.
Зараз в Рівненській області функціонує 26 інтернатів різного спрямування: 2 – соціального, 21 – освітнього та 3 – галузі охорони здоров’я.
Пропозиції щодо можливості трансформації інтернатних установ розглянули на нараді під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко.
«Нам потрібно детально проаналізувати кожний заклад, вивчити які конкретно послуги необхідні дитині - освітні, медичні, соціальні або реабілітаційні. Адже саме можливість надання послуг в громаді і є умовою для того, щоб діти не потрапляли до інтернатів. Також слід визначити потребу у кадрах, аби зрозуміти скільки спеціалістів потрібно буде готувати для надання цих послуг», - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
В той же час, за словами пані Світлани, не всі інтернатні заклади будуть трансформуватись. До таких належать спеціальні установи, які мають підопічних з тяжкими хворобами чи розладами. Частина їх потребує постійного перебування в інтернаті, а щодо інших, то є думка направляти їх туди періодично – для проходження реабілітації.
Світлана Богатирчук-Кривко зауважила, що до кінця червня регіональний план заходів з реалізації I етапу Стратегії має бути завершений та затверджений розпорядженням голови ОДА, а потому погоджений на найближчий сесії обласної ради.
Нагадаємо, кошти на реалізацію Стратегії будуть виділятися з державного та обласного бюджетів у 2019 році після виконання підготовчого етапу.
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews