Чи закриють Млинівську гімназію?

17.06.2018 00:43   Опубліковано : Олександр Войцеховський
Джерело: RvNews

У Рівненські обласній державній адміністрації відбувся «круглий стіл» з питання реорганізації закладів загальної середньої освіти Млинівської ОТГ під керівництвом  заступника голови ОДА Світлани Богатирчук-Кривко. Серед учасників: заступник голови ОДА Ігор Тимошенко, начальник управління освіти і науки Григорій Таргонський, голова Млинівської ОТГ Дмитро Левицький, голова Млинівської райдержадміністрації Петро Рухер, директори шкіл, представники громадськості та батьки.

«Якщо не провести приєднання чи злиття гімназії з третьою школою, то не вистачить коштів на заробітну плату. В освітньому закладі з потужністю на 1300 осіб, при 10 тисячах квадратних метрів, навчаємо 360 учнів. Окрім того, близько 6 мільйонів вже не вистачає освітньої субвенції на зарплату освітянам», – зауважив голова ОТГ Дмитро Левицький.

«Проект освітньої оптимізації має затверджуватись на сесії ОТГ. Рішення приймають депутати шляхом голосування. Аби уникнути непорозуміння, потрібно провести роз’яснення щодо етапів проекту, пояснити як переваги так і ризики. Остаточний результат – спільне рішення громади», – підсумувала заступник голови РОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Проект освітньої оптимізації:

1 етап – капітальний ремонт приміщення гімназії та ЗОШ №3; переведення учнів гімназії у приміщення ЗОШ №3; створення НВК (опорна школа з філіями у Владиславівці та Перемилівці);

2 етап – створення мистецько-спортивного комплексу шляхом зведення позашкільних закладів в одне із приміщень гімназії.

3 етап – створення повноцінного дошкільного закладу у іншому корпусі гімназії.

«Ми приречені робити зміни. Реформа децентралізації проходить не лише в Млинові, а по всій Україні. Країни ЄС, пройшовши подібний шлях, вже відчули певні покращення чи не в усіх галузях. Якщо почнете чути один одного та працювати командою, то результат неодмінно буде», – підсумував заступник голови Ігор Тимошенко.

Начальник управління освіти і науки РОДА Григорій Таргонський пояснив статті нещодавно прийнятого Закону «Про освіту», зауваживши, що будуть встановлені нові терміни навчання і структура освітнього закладу буде змінена. Заклад, так чи інакше, впродовж найближчого часу має бути оптимізований.

Шкільне навчання ділитиметься на три періоди:

початкова школа – 1-4 класи (4 роки); базова середня школа (гімназії) – 5-9 класи (5 років); профільна середня школа (ліцеї академічного та професійного спрямування) – 10-12 класи (3 роки).

Управління освіти і науки Рівненської ОДА


Читайте більше на RvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews