На Рівненщині розпочав роботу «Педагогічний стартап – 2018»
Джерело: RvNews
З усієї країни у Рівне з’їхалися представники інститутів післядипломної педагогічної освіти, які координують в своїх областях конкурс «Учитель року».
Протягом двох днів, 13-14 вересня, тут працюватиме всеукраїнська Школа педагогічної майстерності. Ініціатором заходу є Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти».
Програма семінару передбачає теоретичний та практичний модулі, присвячені підтримці творчих учителів, мотиваціїдо професійного зростання, підготовці вчителя - носія ідей «Нової української школи».
Учасників «Педагогічного стартапу» привітала заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко:
«На Рівненщині конкурс «Учитель року» почав проводитися ще до того часу, коли він став всеукраїнським. Спочатку на рівні міста Рівне, а потім і області. І коли був започаткований Всеукраїнський конкурс, то у 1996 році наша область мала два абсолютних переможці. З того часу у нас була започаткована система суспільної поваги, підняття авторитету та матеріального стимулювання вчителів. Наприклад, цьогоріч переможці обласного конкурсу отримали близько по 10 тисяч гривень. Окрім цього, в багатьох районах є своя система стимулювання, де крім премій виділяються кошти на облаштування кабінетів вчителів-переможців, що передбачено окремою програмою», - зазначила посадовиця.
Водночас, Світлана Богатирчук-Кривко зауважила, що на Рівненщині багато уваги приділяється запровадженню «Нової української школи». Вперше за багато років чималі кошти виділяються не лише на матеріально-технічне забезпечення, а й на підготовку кадрів.
Нагадаємо, цьогоріч Рівненщина отримала від держави 57 мільйонів гривень. З них 40 мільйонів спрямували на закупівлю обладнання, парт, стільців, дидактичних матеріалів та комп’ютерного забезпечення. А 17 мільйонів пішло на перепідготовку педагогічних працівників.
Разом з тим, відзначила Світлана Богатирчук-Кривко, існує кадрова диспропорція, десь не вистачає вчителів, а десь ринок перенасичений: «У нас після аналізу вступної кампанії визначили, що на педагогічні спеціальності вступають випускники шкіл з найнижчим балом ЗНО. І це великий ризик, адже кадри старіють, а ті хто закінчує ВУЗи, не завжди хочуть йти працювати у школу».
Під час семінару освітяни ознайомилися з оновленим форматом проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019». А завершився перший день роботи методичною платформою «Шукаємо творчого вчителя».
Завтра учасники Школи педагогічної майстерності продовжать роботу у Рівненській гуманітарній гімназії, де учителі–лауреати всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» з Рівненщини проведуть майстер-класи в своїх методичних майстернях.
За матеріалами прес-служби РОДА.
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews