Що приховує Кришталева печера у Кривчі (Відео)
Джерело: borschiv.city
Пройти по хребту дракона і потрапити йому в пащу. Тернопільщина – справжній край печер. Одна з них – “Кришталева”, в селі Кривче заворожує своєю красою, приховує страшні секрети і, кажуть, зцілює.
Місцеві вірять, що в печері бачили Богоматір. Кажуть, один чоловік на початку минулого століття навіть відправився її шукати, але так і не повернувся.
Щоб потрапити в печери, потрібно подолати півкілометра коридору, іноді дуже вузького. Чим глибше в печеру – тим більше з’являється під ногами характерних наростів, схожих на панцир гігантської рептилії.
У світлі ліхтарів спливають кам’яні тварини. Серед них буйвіл, якого вважають місцевим охоронцем. Поруч з ним з-під стелі дивляться ящірка і лупата сова. Важко повірити, що ці химери-візерунки нерукотворні. Особливо це стосується прозорих вкраплень, схожих на гігантські алмази.
Досліджена довжина лабіринтів становить 24 кілометри. Обладнаними для прогулянки туристів – всього 2,5 кілометра. Поза туристичними маршрутами є близько ста ходів. Повертати і слідувати ними небезпечно – можна заблукати.
У 60-х роках минулого століття в одному з таких ходів знайшли скелет чоловіка, а поруч з ним недогарок свічки і монету. Ким був блукач так і не визначили. До виходу з лабіринту йому залишалося зовсім небагато.
Одна з головних визначних пам’яток печери – “Кришталевий коридор”. Його стіни на десятки метрів покриті мінералами ніжних відтінків.
“Один міліметр такого кришталика наростає 100-150 років. У даний період вони не ростуть. Вони як корали, потребують води”, – розповів доглядач печери “Кришталевої” Борис Семенюк.
Печерні утворення – лагуна древнього моря. Зараз в підземеллі постійна температура: близько 11 градусів, майже повна відсутність бактерій і повітря, наповнене озоном.
“Тут вирувало море. Так описано в історії – західна частина України була покрита Сарматським мілководним теплим морем. Все це шліфувалося мільйони років водою. Тут таке повітря, яке може і підлікувати”, – розповів доглядач.
Шлях до “Кришталевої” печери вперше виявили в 18 столітті, про що свідчать різні письмена.
Після Другої світової війни прохід вибухівкою зруйнували НКВСівці, щоб ним не скористалися воїни УПА. Відновлено він був після 60-х років. З тих пір розвідали 60 кілометрів коридорів. Відкриття роблять і в даний час.
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: borschiv.city