Батьки 4-річної дівчинки звинувачують франківських медиків у халатності

День народження - на могилі.

04.11.2018 00:25   Опубліковано : Патрік Скеля
Джерело: Галицький кореспондент
«Я так і не знаю, чи була моя дитина голодна», – крізь сльози розповідає про останній день життя маленької Евелінки Кузюк її мама Юлія. Дівчинка померла в обласній дитячій лікарні за кілька днів до свого четвертого дня народження.

Читайте також

У франківському кардіоцентрі помер 37-річний чоловік. Халатність лікарів?

Напередодні дитина отримала опіки й потрапила до відділення інтенсивної терапії. Як зазначають батьки дівчинки, медики давали позитивні прогнози щодо стану дитини, проте забрали Евелінку додому вже в домовині. Чому дівчинка раптово пішла з життя – батьки досі не знають. Сподіваються, відповідь на це питання дасть судово-медична експертиза, адже лікарі смерть дівчинки не коментують, пише - Галицький кореспондент.

Третина тіла була обпечена

Трагедія в сім’ї Кузюків трапилася 5 жовтня. Дівчинка була вдома з бабусею. На плиті варився бульйон, й у якусь мить, забравшись на відкриті дверцята духової шафи, дівчинка перевернула каструлю з кип’ятком на себе.

«Пригадую, як зараз, той телефонний дзвінок від свекрухи. Я зірвалася з роботи, набрала чоловіка, і ми кулею помчали додому. На нашій вулиці недалеко від дому навіть обігнали швидку допомогу. Далі все, як у тумані. Дорога до лікарні була дуже довгою, я кричала в рацію, аби машини вступилися, ніхто не хотів. Нас зустріли у приймальному покої й одразу відправили на рентген. Тоді ще Курташ – завідувач відділення інтенсивної терапії – подивився на Евелінку і сказав, що в неї 25-30% опіків. Це трохи заспокоїло», – розповідає, як донька потрапила до лікарні, її мати Юлія Кузюк.

Бабуся дівчинки зазначає, що в Евелінки була обпечена спина, права рука та трохи правого боку, невеликі опіки були також на шиї та правій нозі.

За словами родичів, дитину лікували в лікарні 5 днів, на шостий трапилася трагедія. «На перев’язки до лікарні запрошували опікового спеціаліста з Пасічної Костянтина Кіршака. В середу, 10 жовтня (переддень смерті дівчинки – Авт.), він дав надію чоловікові, що, можливо, переведе з понеділка нас до себе. Казав, що з усіх опікових Евелінка одужує найкраще», – розповідає Юлія Кузюк.

Не прокинулась після перев’язки

Саме в цей день – 10 жовтня, як розповідають рідні Евелінки, дівчинці робили другу перев’язку під наркозом. Першого разу від дози снодійного препарату дитина відійшла за 10 хвилин. Цього ж разу постійно спала.

«За кілька годин після промивання ран батькам повідомили, що дитині додатково введуть легенький наркоз, щоб замінити катетр. Весь час після операції Евелінка спала. Лише під вечір прокинулася і попрохала пити, та від кількох ковтків виблювала фонтаном. Також у неї піднялася температура. Син і невістка були біля дитини майже до 22:00, а коли температура спала до 37,8, покинули реанімацію, адже медсестри постійно казали, що ночувати у відділенні інтенсивної терапії батькам не можна», – розповідає бабуся дівчинки пані Марія.

Юлія Кузюк наголошує, що просила медсестру залишитися поруч з дитиною, допоки та не відійде від наркозу, та медсестра пояснила заборону внутрішнім розпорядком лікарні. «Ми залишили їй їжу для донечки, просили погодувати, вона обіцяла, що зробить це. Я дотепер не знаю, чи була моя дитина голодна», – розповідає Юлія. І наголошує, що вранці до перев’язки дитина їла плов і навіть просила диню.

Юлія Кузюк каже, що всі дні, поки донечка була в лікарні, вони з чоловіком ночували в машині під вікнами відділення інтенсивної терапії. Тієї фатальної ночі також. «Вранці ми прийшли під двері відділення, нам відчинила санітарка і сказала, чи ми знаємо, що дитина під кисневою маскою. Просила знайти нашого лікаря. Мовляв, вранці він робив обхід і розповість про стан дитини. Тоді це нас здивувало, адже Евелінка вже дихала сама. Лікаря в кабінеті так і не знайшли, тоді чоловік повернувся назад, я залишилася чекати. За якихось кілька хвилин вирішила також іти до донечки й почула під дверима реанімації страшний крик чоловіка. Думала, може, скандалить з кимось із лікарів. Постукала й кажу медсестрам: я заберу його, впустіть. А далі було страшне, все, як у тумані. Пригадую, що просила викликати лікарів з Пасічної, докапати дитині крапельницю. А моя Евелінка вже була холодна», – ридаючи розповідає Юлія.

Жінка пояснює, що медики констатували смерть дитини приблизно о 8.40 ранку й вказали причину – внутрішні опіки. Вони ж знайшли свою доньку мертвою близько 9-ї ранку. Проте коли саме дівчинка пішла з життя, не знають. Підозрюють, що це могло трапитися ще вночі.

«Не розумію, на ліжечку в Евелінки були прикріплені всі наші дані, медики знали, що ми ночуємо під вікнами реанімації. Ми постійно наголошували, щоб у разі чого нам телефонували. Вранці ми бігали за лікарем, а дитинка наша, ймовірно, вже була мертвою. Та й навіть коли ми про це дізналися, жодних пояснень від лікарів не отримали. Жодного висновку, співчуття чи просто розмови», – розгублено розповідає мати покійної дівчинки.

Казка про білого бичка

Родичі Евелінки Кузюк кажуть, що відмовлялися від пояснень про причину смерті дитини не лише у відділенні інтенсивної терапії, а й у кабінеті головного лікаря…

До речі, очільник обласної дитячої лікарні Радислав Котурбаш називає розповідь родичів дівчинки казкою про білого бичка. Він відмовився від коментарів «Галицькому кореспонденту» на момент слідства.

Завідувач відділення інтенсивної терапії Олег Курташ теж не коментує ситуацію до закінчення процесуальних дій. Щоправда, він запевнив, що вхід до реанімації – відкритий і за бажання батьки можуть залишатися там з дитиною на ніч.

Ми зв’язалися з лікарем обласної клінічної лікарні Костянтином Кіршаком, який робив дитині перев’язки. У медика намагалися з’ясувати, чи давав він батькам дівчинки обіцянку за кілька днів перевести дитину в опікове відділення в обласній лікарні і як загалом може оцінити її стан. Проте лікар був солідарний з колегами й відмовився від будь-яких коментарів і підтверджень.

Перспектива кримінальних проваджень з медичним ярликом

Наразі за фактом смерті дитини поліція порушила кримінальне провадження за ст. 115 ККУ.

Згідно з інформацією обласної прокуратури, за останні два роки на халатність медиків, що призвела до смерті, заявляли 16 разів. І лише одна заява стосувалася лікаря дитячого профілю. Поки що справа до суду не дійшла.

Франківчанка Жанна Барган є однією з тих, хто намагається через суд і відкрите кримінальне провадження довести халатність лікарів. У березні ЗМІ повідомляли, що її 8-річний син помер нібито від нагноєння у горлі – механічної асфіксії. Жінка звинувачує одного з медиків обласної дитячої лікарні у неналежному виконанні професійних обов’язків. Наразі слідство у справі досі триває, щоправда, кримінальне провадження перекваліфікували зі ст. 115 ККУ на ст.140 ККУ (неналежне виконання професійних обов’язків медика, що спричинило тяжкі наслідки для хворого). Хід розслідування жінка не розголошує, оскільки воно ще не закінчене.

«Якщо поганий адвокат і у вас немає грошей на експертизи в інших містах України і за кордоном, то нічого не доведете, бо тут іде кругова порука», – резюмує франківчанка.

За місяць місцева експертиза повинна встановити точну годину та причини смерті маленької Евелінки Кузюк. Поки що батьки дівчинки чекають на ці результати, якщо з ними будуть не згідні – готові за власні кошти проводити незалежні експертизи, адже хочуть знати, чи мали змогу медики врятувати їхнє дитятко.


Читайте більше на IfNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Галицький кореспондент