На Рівненщині розпочався пасічний сезон
Джерело: RvNews
Символічний пасічний димар запалили бджолярі на Рівненщині.
![null](https://admin.rvnews.rv.ua/uploads/600x400/2019/04/15/68e0cddc308742c0385d4a775d070b45.jpg)
Таким чином вони відкрили сезон збирання меду. Відомі бджоловоди, учені, апітерапевти, медовари та виробники обладнання зібралися на «Малий бджолярський круг» у селі Олександрія Рівненського району.
«Таке зібрання ми проводимо вдруге, в подальшому плануємо зробити це весняне дійство традиційним. Приємно, що географія учасників цього року розширилася. Бджоловоди приїхали з 15 областей, у тому числі з Волинської, Львівської, Тернопільської, Київської, Івано-Франківської, Хмельницької, Житомирської, Харківської та навіть Луганської й Донецької. Це свідчить про те, що захід з кожним роком стає все більш популярнішим», - розповів керівник Спілки пасічників Рівненщини Андрій Тимощук.
Учасники «Малого бджолярського кругу» обговорити методи лікування бджіл, апітерапію, виробництво косметики з меду та власне медоваріння.
![null](https://admin.rvnews.rv.ua/uploads/600x400/2019/04/15/0a44ba7eed98bcc6f4002c5178906554.jpg)
В свою чергу заступник голови ОДА Ігор Тимошенко наголосив на перспективності бджільництва для розвитку економіки краю:
«Рівненщина славиться своїми традиціями бджолярства. У нас зареєстровано близько півтисячі господарств, що займаються цією справою. Також в області працює гощанське підприємство «Країна меду», що займається заготівлею та переробкою меду натурального, а також його експортом до ЄС, США та Ізраїлю. Торік на світові ринки воно постачило продукції на суму понад 5 мільйонів євро. З таким результатом ТОВ «Країна меду» входить в десятку найбільших експортерів меду в Україні».
Також бджільництво цікаве для Рівненщини й з точки зору туризму. Адже в області реалізується проект «Медове коло». Проект стосується розвитку екологічного туризму і включає в себе туристичний маршрут визначними місцями п’яти районів Рівненщини. А це в свою чергу стимулюватиме зайнятість на селі, наповнення бюджетів та розвиток територій.
В свою чергу Президент Спілки пасічників України Володимир Стратович розповів про європейський досвід співпраці аграріїв та бджолярів. Так, останні отримують кошти від хліборобів, сільськогосподарські культури на полях яких запилюють бджоли.
![null](https://admin.rvnews.rv.ua/uploads/600x400/2019/04/15/a225f2203a3ceb0d55112c606f6bee0a.jpg)
Окрім того, відвідувачі мали змогу побувати на ярмарці медової продукції та найсучаснішого обладнання, взяти участь у майстер-класах.
Також на святі презентували реконструйовані інструменти давнього промисла – бортництва. Саме завдяки їм – «женю» або «лезива» - пасічники мали можливість підніматися на дерево, де був розміщений вулик. Такий експонат представив краєзнавець і митець з Рівненщини Олексій Нагорнюк.
До слова, нещодавно бортництво включили у Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України. Адже рівненське Полісся є чи не єдиним осередком, де збереглося це старовинне ремесло добування меду.
Завершився «Малий бджолярський круг» розведенням багаття та частування кулішем.
За матеріалами прес-служби РОДА.
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews