Незабаром у Тернополі пройде мистецький фестиваль «Ї»
Джерело: TeNews
«Мистецький фестиваль «Ї» – це трьохденна подія, яка є симбіозом літератури, музики, живопису, фотографії та кіномистецтва. Ось уже понад 6 років мистецький фестиваль об’єднує відомих письменників, музикантів, художників, кінорежисерів не лише з усієї України, але й з далекого зарубіжжя. Відтак, протягом 3 днів відвідувачі поринають у багатогранність сучасного українського мистецтва, а також ознайомлюються з культурами інших країн. На фестивалі передбачені драйвові музичні перформанси, незвичні літературні тандеми, цікаві поетичні читання, захоплюючі презентації книг, лекторії, оригінальні виставки, мистецькі дискусії, книжкові ярмарки та безліч незабутніх емоцій у спільноті поціновувачів мистецтва. Свій внесок в розвиток фестивалю уже зробили безліч українських письменників та музикантів, митці з понад 12 країн світу та відвідувачі з різних українських міст. Саме тому «Мистецький фестиваль «Ї» зайняв чільне місце серед культурних подій національного масштабу та продовжує вдосконалюватися.
Вже традиційно програма фестивалю передбачатиме декілька сцен: літературну, музичну, лекційну, художню та кіно-театральну. Участь у 7 – му «Мистецькому фестивалі «Ї» візьмуть відомі письменники з України, Грузії, Шотландії, Польщі та інших країн.
7-ий «Мистецький фестиваль Ї» відбудеться 3-5 травня 2019 року в Тернополі.
Місце проведення: Тернопільський академічний обласний драматичний театр ім. Т. Шевченка.
Коротка історія
У 2012 році з’явилася ідея організувати мистецьку подію у Тернополі, яку тоді назвали «Фестиваль сучасної української літератури та музики». У лютому 2013 року, він об’єднав 23 літераторів, митців та музикантів з різних регіонів, які провели літературні читання, презентували книги та поетичні збірки в поєднанні з музикою місцевих гуртів. Цей рік і став початком історії першого фестивалю «Ї». Але на цьому організатори не зупинилися і з кожним наступним масштаби тільки зростали! Дебют мистецько-літературного фестивалю у Тернополі залишив після себе чимало нових планів та ідей. Відтак уже в 2014 році з’явилася улюблена «Ї» у його назві. Нон-стоп програму вперше доповнили виставки художніх картин, фотографій та короткометражне кіно. 2015 – рік виходу фестивалю «Ї» на міжнародний рівень. у Тернополі вкотре зібралися не лише українські письменники та митці, але й іноземні учасники з Польщі та Білорусі. За масштабами відвідувачів, туристів та запрошених учасників IV фестиваль «Ї» у 2016 року став безсумнівним лідером. Свій перший ювілей фестиваль «Ї» гучно відсвяткував у 2017 році. Того року він здивував відвідувачів новими театральними сценами та мистецькими прем’єрами. 6-ий «Ї» увійшов в життєпис фестивалю новими іменами запрошених письменників, митців, музикантів, черговий раз завоював повагу у частих відомих учасників фесту «Ї» і став яскравим мистецьким спогадом для понад тисячі відвідувачів з різних міст України.
Кожного року організатори докладають усіх зусиль, щоб зробити програмне наповнення цікавим та оригінальним.
На 7-му «Мистецькому фестивалі «Ї» запрошені такі учасники:
Музична сцена: гурт Latexfauna, «Один в каное», «Фіра», Tik Tu, Tvorchi, «Фіра», «Жадан і Собаки», Cloudless, Unsleeping, «Мантри Керуака», Our Atlaantic
Літературна сцена: Юрко Позаяк, Олександр Ірванець, Андрій Любка, Анатолій Дністровий, Макс Кідрук, Іван Байдак, Юрій Іздрик, Дмитро Лазуткін, Сергій Мартинюк, Андрій Бондар, Ростислав Семків, Раян Ван Вінкл (Шотландія), Павло Коробчук, Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Олександр Бойченко, Мар’яна Максим’як, Ірина Мороз, Дара Корній, Анастасія Нікуліна, Олександр Фразе-Фразенко, Артем Полежака, Тамта Ґуґушвілі, Юрій Завадський, Леся Романчук, Мар’яна Савка, Паата Шамугія (Грузія), Макс Кідрук, Сергій Жадан та інші.
Кіно-театральна сцена: показ фільмів «Будинок слова», «Коли падають дерева». Світлодіодне шоу від театру «Метаноя»
Також фестиваль – платформа для розвитку молодих літераторів та музикантів. Тож кожного року організатори оголошують конкурсний відбір на молодіжну літературну та музичну сцену і найкращим надають можливість виступу на фестивалі. Цьогоріч обрано 20 молодих авторів та один музичний гурт «LitCore».
Особливістю 7-го фестивалю «Ї» стануть лекторії на теми: «Українське фентезі: сьогодні й завтра» від письменників та дослідників жанру Андрія Гулкевича, Ярини Каторож та Наталії Матолінець; «Переклад як дистанція. Межі та позамежжя Бредберівсього письма» від перекладачів Юрія Вітяка та Ірини Бондаренко. «Humans and Heroes або Стань класиком сьогодні: 7 мистецьких лайфхаків для сучукрліту» від виконавчого директора Центру літературної освіти Litosvita Світлани Привалової; «Особливості перекладу англомовної літератури та презентація книг Раяна Ван Вінкла «Добра Темрява» та «Майбутнє для нас» за участі автора та перекладачки Наталії Семенів; «Reporters Talks» від Олесі Яремчук та автора проекту «The Ukrainians» Тараса Прокопишина; «Особливості перекладу грузинської літератури та презентація книги Паати Шамуґії «Шизовірші» за участі автора та перекладачів Тамти Ґуґушвілі та Юрія Завадського.
Фестиваль у соцмережах:
Facebook https://www.facebook.com/festji/
Instagram https://www.instagram.com/fest_ji/
Twitter https://twitter.com/fest_ji
Офіційний сайт фестивалю http://festji.com/
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews