38 правил етикету, які повинен знати кожен

04.06.2019 00:43   Опубліковано : Новини Тернопілля
Джерело: ОТОЖ

Що ви знаєте про етикет і чи завжди дотримуєтесь його правил? Насправді, вони досить прості — це культура мовлення, ввічливість, акуратний зовнішній вигляд та контроль власних емоцій.

На жаль, більшість нехтує правилами етикету, однак знати їх і користуватись ними повинен кожен, хто поважає себе.

Ось 38 основних правил:

1. Якщо ви кажете “Я запрошую вас”, це означає, що ви платите. Ви можете сказати “Як вам ідея сходити в ресторан?” — і в цьому випадку кожен платитиме за себе. Якщо чоловік запропонує жінці заплатити за неї, вона може погодитись.

2. Ніколи не приходьте в гості без попередження. Якщо хтось прийде до вас, не сказавши про це завчасно, вам дозволяється не сильно перейматись через це, і бути одягнутими по-домашньому.

Одна британка розповіла, що завжди, коли на її порозі з’являлись незвані гості, вона взувалась, одягала капелюшок та брала парасольку. Якщо людина їй подобалась, вона вигукувала “Я щойно прийшла додому!”, якщо не подобались, — то “Ой, як жаль, мені потрібно йти”.

3. Парасолька ніколи не сушиться в розкритому стані — ні в офісі, ні в гостях. Їїпотрібно скласти і поставити в спеціальну підставку або повісити.

4. Сумку можна ставити на коліна або на свій стілець. Маленьку охайну сумочку-клатч можна покласти на стіл, об’ємну сумку повісити на спинку стільця або поставити на підлогу, якщо немає спеціального стільчика (такі часто подають у ресторанах). Портфель ставлять на підлогу.

5. Поліетиленові пакети допустимі тільки після повернення з супермаркету, також як і паперові фірмові пакети з бутиків. Носити їх потім з собою в якості сумки — жлобство.

6. Домашній одяг — це штани і светр, зручні, але ті, що мають пристойний вигляд речі. Халат, піжама призначені, щоб вранці дійти до ванної, а ввечері — з ванної в спальню.

7. З того моменту, як дитина оселяється в окремій кімнаті, привчіться стукати, заходячи до неї. Тоді і вона буде чинити так само, перш ніж увійти в вашу спальню.

8. Жінка може не знімати в приміщенні капелюшка і рукавички, але не шапку і рукавиці.

9. Загальна кількість прикрас з міжнародного протоколу не повинно перевищувати 13 предметів, причому сюди входять ювелірні гудзики. Поверх рукавичок не надягають кільце, але браслет дозволений.

Чим темніше на вулиці, тим дорожчі прикраси. Діаманти раніше вважалися прикрасою для вечора і заміжніх дам, проте останнім часом стало дозволено носити діаманти і вдень. На молодій дівчині сережки-цвяшки з діамантом близько 0,25 карат цілком доречні.

10. Не залишайте свій смартфон на столі під час зустрічей. Такими діями ви показуєте усім, наскільки важливу роль цей пристрій відіграє у вашому житті, наскільки сильно вам нудно там знаходитись, і що в будь-який момент ви готові припинити цю непотрібну вам розмову, ще раз перевірити стрічку в Instagram, відповісти на важливий дзвінок або відволіктися, щоб пограти в Angry Birds.

11. Не варто запрошувати дівчину на побачення, якщо ви збираєтесь переписуватись весь вечір.

12. Чоловік ніколи не носить жіночу сумку. Він може взяти жіноче пальто, але лиш для того, щоб віднести в гардероб.

13. Чоловік завжди першим входить в ліфт, але виходить першим той, хто ближче до дверей.

14. Якщо ви гуляєте з кимось, і ваш супутник привітався з незнайомою вам людиною, ви також повинні привітатися.

15. В автомобілі найбільш престижним вважається місце позаду водія, його займає жінка, чоловік сідає поруч з нею, і коли він виходить з машини, то притримує дверцята і подає дамі руку. Якщо чоловік сидить за кермом, жінці теж краще зайняти місце за його спиною.

Проте, де б жінка не сиділа, чоловік повинен відкрити перед нею дверцята і допомогти вийти. У діловому етикеті останнім часом чоловіки все частіше порушують цю норму, користуючись девізом феміністок: «У бізнесі немає жінок і чоловіків».

16. Говорити привселюдно про те, що ви сидите на дієті — поганий тон. Тим більше не можна під цим приводом відмовлятися від страв, запропонованих гостинною господинею. Обов’язково похваліть її кулінарні таланти, при цьому ви можете нічого не їсти. Також слід чинити з алкоголем. Не варто повідомляти всім, чому вам не можна пити. Попросіть білого сухого вина і злегка пригубіть.

17. Більшість людей вважає, що суші можна їсти тільки паличками. Однак це не зовсім правильно. Чоловікам, на відміну від жінок, суші можна їсти і руками.

18. Ваше взуття завжди має бути чистим.

19. Уникайте безглуздих розмов по телефону. Якщо вам потрібно з кимось поговорити, краще зустрітися особисто.

20. Якщо вас хтось образив, не потрібно відповідати тим самим чи підвищувати голос. Не опускайтеся до рівня цієї людини. Посміхніться і ввічливо ідіть від невихованого співрозмовника.

21. По вулиці чоловік повинен йти зліва від жінки. Справа можуть йти тільки військовослужбовці, які повинні бути готові виконати військове вітання.

22. Водії повинні пам’ятати про те, що “поливати” перехожих брудом — ознака відсутності культури.

23. Дев’ять речей, які варто тримати в таємниці: вік, багатство, сімейні сварки, релігію, проблеми зі здоров’ям, романи, подарунки, шану і безчестя.

24. Теми-табу для світської бесіди: політика, релігія, здоров’я, гроші. Недоречне запитання: «Боже, яке плаття! Скільки ви заплатили?». Як реагувати? Мило посміхніться: «Це подарунок!». Переведіть розмову на іншу тему. Якщо співрозмовник наполягає, м’яко скажіть: «Я не хотіла б про це говорити».

25. Обговорювати відсутніх, тобто, просто пліткувати, неприпустимо.Недопустимо говорити погано про близьких, зокрема обговорювати чоловіків, як це у нас прийнято. Якщо чоловік поганий — чому ти з ним не розлучишся? І точно також недозволено з презирством, з гримасою говорити про рідну країну. «У цій країні всі жлоби…» — в такому випадку Ви теж належите до цього розряду людей.

26. До кожної людини, яка досягла 12 років, годиться звертатися на «ви». Огидно чути, коли люди говорять «ти» офіціантам або шоферам. Навіть до тих людей, з ким ви добре знайомі, в офісі краще звертатися на «ви» на «ти» — тільки наодинці. Виняток — якщо ви однолітки або близькі друзі.
Як реагувати, якщо співрозмовник уперто «тикає» вам? Спочатку спитати: «Пробачте, ви до мене звертаєтеся?». Інакше— нейтрально знизують плечима: «Вибачте, але ми не переходили на «ти».

27. Прийшовши в кіно, театр, на концерт, до своїх місць потрібно йти обличчям до тих, хто уже сидить. Першим проходить чоловік.

28. Чоловік ніколи не повинен торкатися до жінки без її дозволу. Неприпустимо тримати її за руку, доторкатися до неї під час розмови, штовхати її або брати за руку вище ліктя, крім випадків, коли ви допомагаєте жінці зайти в транспорт або вийти з нього, а також перейти вулицю.

29. Якщо хтось звертається до вас грубо (наприклад, “Гей, ти!”), ви не повинні реагувати. Будьте прикладом хорошого етикету та ввічливої поведінки.

30. Золоте правило при використанні парфумів — помірність. Якщо до вечора ви відчуваєте запах своїх духів, знайте, що всім іншим він уже набрид.

31. Вихований чоловік завжди демонструє повагу до жінки.

32. В присутності жінки чоловіки можуть курити тільки з її дозволу.

33. Ким би ви не були, директор, академік, жінка похилого віку або школяр, коли ви входите в кімнату, то повинні привітатися першими.

34. Дотримуйтесь конфіденційності листування. Батьки не повинні читати листів, призначених дітям. Це саме стосується і закоханих пар. Той, хто нишпорить по кишенях близьких в пошуках записок або листів, дуже некультурний.

35. Не намагайтесь встигнути за модою. Краще носити гарні, але немодні речі, аніж виглядати жахливо в брендовому одязі.

36. Якщо вас вибачили після того, як ви попросили пробачення, не варто знову піднімати цю тему, щоб ще раз сказати “Вибач!”. Ви повинні уникати подібних помилок в майбутньому.

37. Не варто сміятись та розмовляти дуже голоcно, а також — витріщатись на людей. Це образливо.

38. Не забувайте дякувати близьким людям, родичам та друзям. Вони допомагають вам не тому, що повинні. Це їхнє власне бажання. Цінуйте їх.

І ще одне — як сказав американський актора Джек Ніколсон: “Я дуже трепетно ​​ставлюся до правил хорошого тону. Як передати тарілку. Не кричати з однієї кімнати в іншу. Не відчиняти двері, не постукавши. Пропускати вперед даму. Мета всіх цих незліченних простих правил — зробити життя кращим. Я ретельно стежу за своїми манерами. Етикет має значення. Це проста і всім зрозуміла мова взаємоповаги“.

Тож поважаймо один одного!


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: ОТОЖ