На Монастирищині відбулася проща до Чудотворної ікони

27.08.2019 09:43   Опубліковано : Новини Тернопілля
Джерело: TeNews

18 серпня відбулася єпархіальна проща до відпустового місця Бучацької єпархії УГКЦ у с. Савелівка Монастирського району. Проща була присвячена року Родини, миру в Україні та за припинення війни.

Напередодні Прощі, 15 серпня, розпочалися молитовні дні у Марійському відпустовому місці Савелівка. Першими прочанами до Чудотворної ікони Савелівської Богородиці були діти з Бучача. Разом з духівником о. Андреєм ЧСВВ зі Львова на чолі з організаторами братами Олексієм та Василем – студентами Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщм. Йосафата більше двох сотень дітлахів цього дня проводили тут Веселі канікули з Богом.

18 серпня під час прощі відбувся величавий похід з Чудотворною іконою Савелівської Богородиці від храму Воздвиження Чесного Хреста м. Монастириська до відпустового місця Савелівка за участю духовенства Бучацької єпархії, Чортківської дяківсько-катехичної академії ім. свщмч. Г. Хомишина, численних вірян та учасників АТО.

Увечері відбулася архієрейська Служба Божа, яку очолив єпарх Бучацький Димитрій (Григорак). Після освячення дарів природи, сотні вірян взяли участь у поході з свічками до джерела та Хресній ході.

Чудотворна ікона Богородиці зберігається у храмі Собору Святого Івана Хрестителя. Перші відомості про чудотворні дійства цієї ікони сягають другої половини XIX ст.

Одного разу у лісі при дорозі, яка вела з с.Ковалівка до с.Савалуски (нині с. Савелівка), місцевий дідич побачив на дубі біля джерельця сяйво, в контурах якого виднілося зображення Пресвятої Богородиці. На місці появи Пресвятої Богородиці громадою села було споруджено невеличку капличку.

З часом у Савелівці при Чудотворній іконі почали відбуватися велелюдні відпусти. Дідич, якому з’явилася Пречиста Діва, вирішив значну частину свого маєтку пожертвувати на побудову нової церкви в Савалусках. У ній і мали помістити чудотворну ікону – зображення Пресвятої Богородиці. Йому не вдалося цього здійснити. На кошти, залишені ним, мешканці села побудували діючу Савелівську церкву, але значно меншу за розміром від тієї, яка була задумана.

У 1873 р. Святійший Отець Папа Римський Пій IX проголосив Савалуски відпустовим місцем. Лише у 1878 р. було збудовано сучасну муровану церкву. На молитву до Богородиці у свято Преображення Господнього приходили віруючі із багатьох регіонів Західної України.

У 1950 р. радянська атеїстична влада заборонила людям відвідувати це місце. Більше того, владою у 1950 р. було закрито й церкву із забороною богослужіння у ній. Лише у 1989 р. двері святині знову відкрилися для прихожан.

Протягом багатьох десятиліть селян не покидала ідея побудови Хресної Дороги від джерела до церкви. У 1989 р. на місці джерела була побудована маленька капличка і встановлено хрест. І тільки у 2003 р. церковний комітет храму св. Івана Хрестителя зумів згуртувати громаду села, яка під керівництвом пароха о.Олега Червака розпочала роботи з побудови Хресної Дороги, що була завершена у 2004 р. Саме з його ініціативи івано-франківські фахівці виготовили копію з оригіналу образу Богоматері, який є престольною іконою. У першу неділю травня 2004 р. образ було освячено за участю багатьох священиків Монастириського району. При великій кількості людей з навколишніх сіл і міста Монастирська було відправлено молебень на місці появи Богородиці.

Уже більше століття Савелівська ікона Матері Божої славиться своїми чудами. Чимало фактів свідчить про те, що люди, молячись до Пресвятої Богородиці, отримують численні ласки духовного і фізичного зцілення, зокрема, чуда оздоровлення.

null

 

null

 

null

 

null

Оксана Волошин


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews