Перші десять рекордів тернополян у «Книзі рекордів Тернополя»
Джерело: TeNews
У "Книзі рекордів Тернополя" наразі зберігаються 40 перших рекордів тернополян. Оригінальний артбук і сам може бути рекордом, адже це макет Тернопільського замку - розміри не маленькі 110 см в довжину, 75 см в висоту і біля 80 см в ширину. Усередині під дахом зручні планочки, що розділятимуть сторінки. Розраховано сховище на декілька сотень рекордів. Майстер, який натхненно виготовив сховок для рекордів, Юрій Сосновський каже, що при нагоді можна буде зберігати рекорди у бокових частинах замку і, навіть, у самій велетенській книзі, на якій стоїть замок. Над створенням сторінок книги рекордів працювала дизайнер Віра Невідомська. Таке замовлення від бібліотекарів на чолі з Світланою Козелко було непросто реалізувати. Інформацію ретельно збирали та перевіряли протягом п'яти місяців. Опікувались сторінками завідувачка бібліотеки для дітей №2 Галина Компанієць разом зі своїм колективом і керівником центральної дитячої бібліотеки Надією Щвець. Книгу презентували у День Незалежності України в Українському домі "Перемога".
Рекорди тернополяни встановлювали охоче, як особисті, так і масові. Приймала перші заявки, готувала сертифікати рекордсменам, доставляла до місця встановлення рекорду та фіксувала рекорди журналістка Наталія Турчин. Ідея створення книги належить заступнику голови міста Тернополя Леоніду Бицюрі. Рекорди реєстрували під патронатом Тернопільської міської ради та голови міста Сергія Надала. Наприкінці минулого року рекорди розпочали фіксувати бібліотекарі Тернопільської ЦБС на чолі з директором Світланою Козелко. Реєстрацією рекордів займалися по черзі: Надія Швець - заступниця директора ЦБС; Галина Компанієць - завідувач бібліотекою 2 для дітей; бібліотекарі Уляна Баран, Оксана Будзанівська. Останні рекорди були встановлені у травні цього року. За створення книги, пошук матеріалів, розробка сторінок, робота з друкарнею відповідали Надія Швець, Галина Компанієць.
Перші десять сторінок розпочинаються масовим рекордом:
Рекорд №1: Найбільш масове виконання пісні гурту “Брати Гадюкіни” “Файне місто Тернопіль”, 20 липня 2017 року. Пісню одночасно виконало 14357 осіб. Співали разом з легендарним гуртом "Брати Гадюкіни". Це був 5-ий ювілейний фестиваль "Файне Місто". Заради рекорду ціни на квитки знизили навпіл. На світлині з першим сертифікатом "Книги рекодів Тернополя" голова міста Сергій Надал та ведучі фестивалю "Файне місто" М'яч Дредбол та Вікторія Жуковська.
Наступний рекорд також встановлювали колективно на першому фестивалі гончарів "Не святі горшки ліплять":
Рекорд №2: Найбільша вогняна скульптура “Глек-символ гончарства” в історії Тернополя, 22-23 липня 2017 року. Вага глека 200 кг, висота — 1 м 26 см. На головній світлині сторінки організатори фестивалю Уляна Джигринюк та Руслан Друк разом з гончарями, які приїхали у наше місто з різних куточків країни. Фестиваль відбувся на Козацькому острівку. З підтримкою міської ради на організацію фестивалю затратили також рекордно малий час - усього два місяці від ідеї до втілення. Сертифікат вручали Сергій Надал та Леонід Бицюра.
Третім досягненням тернопільські посткроссери поділились зі всім світом.
Рекорд №3: Наймасовіша розсилка листівок з видами Тернополя в історії Тернополя, 28 серпня 2017 року. У день міста Тернополя листівки з святковим штемпелем "День міста. Тернопіль. 46025" і "Файне місто Тернопіль. 46001" було відправлено у 130 міст 28 країн світу. Одна з листівок поїхала в Нову Зеландію у місто Річмонд, відстань Річмонд - Тернопіль найдовша і становить 17 540 км. Ініціатор рекорду тернопільський історик та філателіст Сергій Ткачов.
Четвертим рекордом здивували всю Україну. Чоловік для встановлення приїхав з м. Хоростків (Гусятиський район)..
Рекорд №4; Найбільша кількість відтискань на пальцях від підлоги з опорою на п'ять цвяхів, 28 серпня 2017 року. Василь Шевчук, 54 роки, відтиснувся 50 разів. Василь Шевчук підприємець, «моржує» протягом 25 років, займається ресторанним бізнесом, окрім того пропагує здоровий спосіб життя, захоплюється спортом. Його досягнення і, навіть, спосіб віджимання з опорою тільки на шляпки цвяхів ніхто не намагається повторювати.
П'ятий рекорд встановили десятирічні діти у ТРЦ "Подоляни".
Рекорд №5: Наймасовіше виконання Державного Гімну України десятирічними дітьми в історії Тернополя і Тернопільщини, 1 жовтня 2017 року. Співали одночасно 102 десятилітніх дітей. Татьяна Чубак, керівник благодійного фонду «Подоляни»: "Пам’ятаємо цей рекорд - це було святкування 10 річниці ТРЦ Подоляни, дякуємо за приємний спогад!"
Шостий рекорд додав зелених фарб нашому місту.
Рекорд №6: Найдовша катальпова алея у Тернополі та Україні “Файне місто Тернопіль”, 13 жовтня 2017 року. Висаджено 169 катальп, довжина 1,5 км.
Сьомий рекорд знову об'єднав творчих людей.
Рекорд №7: Наймасовіше виконання хоровими колективами гімну ОУН-УПА “Зродились ми великої години” в історії Тернополя, 14 жовтня 2017 року. Одночасно співали 50 хорових колективів.
Восьмий рекорд створили юні художники художньої школи.
Рекорд №8: Найбільша кількість карикатур, створених учнями на вчителів, в історії Тернополя, 17 листопада 2017 рокую. 53 карикатури.
Дев’яте досягнення зазвучало на Різдвяні свята знову під дахом ТРЦ "Подоляни".
Рекорд №9: Наймасовіша коляда-флешмоб “Добрий вечір тобі, пане господарю” в історії Тернополя, 8 січня 2018 року. Спільно колядували 505 осіб.
Десятий сертифікат урочисто вручили майстру Ярославу Осадца, який відродив і розвинув майстерність створення дідухів.
Рекорд №10: Найвищий різдвяний дідух в історії Тернополя і Тернопільщини, 4 січня 2013 року. 8 метрів, вага - понад 100 кг.
Далі буде...
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews