На Тернопільщині «срібне джерело» зцілює людей

16.10.2019 15:43   Опубліковано : Анастасія Флейтута
Джерело: TeNews

Біля села Куропатники Бережанського району, посеред лісу, є цілюще джерело. Це одна з ― гідрологічних пам’яток природи місцевого значення, яка з 1994-го року належить до природно-заповідного фонду України.

Як розповідають місцеві мешканці, вода, яка пробивається крізь глибини, містить в собі срібло, що допомагає від багатьох недуг, а саме: найбільше помічна у лікуванні хвороб шкіри, кишково-шлункового тракту, опорно-рухової системи, навіть цукровому діабеті.

Монахи відлюдники, оселившись на пагорбі біля Куропатників, збудували невеликий монастир, де зцілювали людей водою з джерела. Від монастиря залишився лише кам’яний хрест, який у радянські часи наказали розбити та викинути у річку. Зі здобуттям Незалежності України, селяни відновили розбитий хрест і встановили його у новозбудованій каплиці.

null

З джерелом також пов’язана одна легенда. Селяни розповідають, що на пагорбі, з глибини якого б’є джерело, колись стояла церква, яка провалилася під землю. Сталося це начебто з вини вагітної жінки, яка, підіймаючись до храму освятити на Великдень паску, так захекалася, що спересердя промовила: «А най вона, та церква, западеться!» У ту ж мить споруда разом із людьми рухнула під землю… Нині дехто в селі стверджує: якщо у великодню ніч прихилити голову до землі, то можна почути калатання церковних дзвонів. Цю легенду досі розповідають дітям у місцевій школі.


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews  

Загрузка...