Фахівців Великогаївської громади ознайомили зі змінами в законодавстві щодо оренди комунального майна

03.05.2020 18:28   Опубліковано : Сергій Волохатий
Джерело: TeNews

1 лютого введено в дію новий Закон «Про оренду державного та комунального майна». Відповідно до цього Закону оренда державного та комунального майна здійснюватиметься через систему ProZorro.Продажі. Зауважимо, що окремі його положення вводяться в дію з дня набрання чинності цим Законом, а також з 1 жовтня 2020 року. Саме це  питання стало темою консультації для фахівців Великогаївської ОТГ, яку проводили експерти Тернопільського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Під час онлайн-включення радники Тернопільського регіонального офісу Михайло Лисиканич та Сергій Триюда ознайомили керівництво та представників Великогаївської громади з особливостями регулювання відносин оренди комунального майна згідно до нового Закону України «Про оренду державного та комунального майна». 

Детально аналізувалися основні положення нового Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Також був розглянутий порядок продовження договорів оренди комунального майна, що були укладені до набрання чинності новим законом.

Вивчення попиту відтепер не здійснюватиметься на вакантне майно шляхом публікації оголошення в друкованих ЗМІ та на веб-сайтах орендодавців. Згідно нового закону все повинно публікуватися на єдиній загальнонаціональній онлайн-платформі ProZorro.Продажі.

Замість конкурсів проводитимуться електронні аукціони в електронній торговій системі ProZorro.Продажі. Усі документи для участі в аукціоні подаються шляхом завантаження електронних копій в особистому кабінеті. Скасовується необхідність подавати пакети документів на предмет оцінки чиновниками їх «повноти і правильності».

«Зміни в законодавстві внесли низку коректив у діяльність громад щодо управління комунальним майном. Обтяжує ситуацію ще той факт, що досі не опублікований Порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Все це ускладнює питання ефективного управління комунальною власністю в органах місцевого самоврядування. Представники Великогаївської ОТГ проявили зацікавленість щодо участі у заході, підготували питання по даній темі», – коментує Михайло Лисиканич, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування.

Сергій Триюда, радник з питань муніципальних фінансів та управління, спілкувався з представниками Великогоївської ОТГ на тему ефективного управління фінансами ОТГ в умовах карантину. За його словами в громаді спостерігається приріст надходжень з ПДФО до бюджету на 38% порівняно з аналогічним періодом 2019 року.

Також розглядалося питання призначення та діяльності уповноваженої особи з питань проведення процедур публічних закупівель. Зазначимо, що наступного місяця команда Тернопільського регіонального офісу U-LEAD організовує семінар щодо змін у процедурі публічних закупівель.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews