Молода генерація потребує змін в освіті, – Ольга Полікарпова
Джерело: TeNews
Останнім часом, все частіше йдуть розмови про соціально відповідальний бізнес. В світі щодня відкриваються компанії, які віддають частину прибутку на благодійність, працевлаштовують соціально незахищених громадян чи ставлять собі за ціль вирішення інших значних проблем. Це дуже позитивний тренд, який лише починає заходити в Україну. Наприклад, освітня агенція NeoSchool допомагає українським дітям через гранти та спеціальні програми потрапляти до найкращих університетів Європи та США. Мета компанії – допомогти патріотично налаштованим підліткам отримати освіту світового рівня, яку вони потім зможуть із користю застосувати в Україні. Ми вирішили детальніше поговорити про соціально відповідальний бізнес із засновницею агенції NeoSchool, Ольгою Полікарповою.
- Ольго Сергіївно, ми знаємо, що ви кандидат економічних наук. Це робота в університеті мотивувала вас започаткувати освітню агенцію?
- Ні, я прийшла у цю сферу з інших причин. Тему освіти за кордоном я почала вивчати, ще до того, як мій син пішов у перший клас. Тоді це була якась далека та нереальна мрія, дати сину можливість здобути європейську освіту… Зрозумійте, до цього, в мене було враження, що вступ до топових університетів Європи це якісь фантазії, що туди з України можуть потрапити лише діти мільйонерів або якісь виключно геніальні школярі, «маленькі Ейнштейни». Я читала статті, консультувалась з експертами і з кожним днем все більше переконувалась, що університети Європи чи США значно ближчі та доступніші, головне правильно підійти до процессу.
Почала я з мрії про краще майбутнє для сина, але за кілька років мрія суттєво «виросла». Тепер я хочу дати неймовірно талановитим дітям України можливість вільно обирати своє майбутнє, відкрити їм світ. Всі розуміють, що наша освіта зовсім не ідеальна, що її треба кардинально реформувати, але очевидно, що цього не можуть зробити люди зсередини системи. Інша справа, якщо реформи будуть творити молоді українці з освітою найкращих світових університетів, лише уявіть, як це буде…
Ну і давайте повернемось в сьогоднішні реалії. На жаль, наші діти бояться мріяти про навчання у Кембриджі, Бостоні, Нью-Йорку або Сорбоні. Вони впевнені, що не виграють грант на навчання або навіть гірше, думають, що вони не достойні таких грантів. Усією своєю працею я доказую та показую, що немає меж або лімітів, що кожен може обрати свій шлях та розвиватись, що можна і варто здобувати якісну освіту закордоном, щоб потім розбудовувати нашу країну. Саме на таких цінностях побудована моя агенція NeoSchool.
- Ви свідомо вирішили будувати соціально відповідальний бізнес? Захотіли приєднатись до тренду?
- Я дуже віддалено знала про цю течію, але коли обдумувала запуск освітньої агенції, то взагалі не думала ні про які тренди. Коли я зрозуміла, що знаю, як зробити європейську чи навіть американську освіту доступною для сина, то знала, що він повернеться в Україну та використає знання і навички для розвитку батьківщини і справа не в тому, що я буду його якось вмовляти чи змушувати. Мої цінності дуже міцно побудовані на патріотизмі та любові до України, я завжди мала можливість виїхати за кордон і отримати там хорошу роботу з суттєво вищими доходами, але ніколи серйозно не розглядала такий варіант. Я прагну бути корисною тут, своїми діями та словами показую хороший приклад синові і вже бачу, що він розділяє мою любов до рідної землі.
Так от, коли я зрозуміла, який суттєвий внесок в розвиток України зможе зробити навіть один випускник британського чи американського університету, то одразу ж пішла у своїх роздумах далі. Який потенціал тисячі патріотів з топовою світовою освітою? А десяти тисяч таких дітей? Навіть якщо вони вирішать залишитись в Австрії чи Німеччині, то все-одно збережуть зв’язки із рідною країною, навіть в такому випадку суттєво впливатимуть на розвиток України. Під враженням від цих роздумів я і сформувала цілі своєї агенції, а вже потім зрозуміла, що будую соціально відповідальну компанію.
- Ви вже багато розповіли про дітей, а чи важко здобувати довіру батьків? Все-таки освітній ринок доволі конкурентний, у них багато альтернатив. Як вам вдається тримати планку?
- Я розумію всі тривоги батьків, розумію їхню настороженість, адже вони довіряють мені найдорожче – своїх дітей. Звісно ж, у цій сфері важливу роль відіграє репутація та особиста відповідальність. Я роблю все для того, щоб діти були максимально задоволені навчальним процесом. Якщо це навчальні тури, то ми продумуємо кожну деталь, не лише навчання, а й щодо комфортного побуту, смачного харчування, цікавих екскурсій, культурних подій та розваг. У поїздках я мама, вчитель та мотиватор. Адже розумію, що витримати 7 годин навчання на день, дуже непросто для наших дітей. Саме тому, я щодня роблю все, щоб мотивувати, надихнути, запалити їх.
Кожна наша поїздка неповторна, моя команда ретельно опрацьовує маршрут, освітню програму та екскурсії. Я відбираю всіх вчителів, відслідковую якість та подачу матеріалу для своєї групи. Екскурсійна програма повинна «заряджати» дітей, відкривати їм можливості, показувати, що для них не існує жодних перешкод, що вони супергерої, які можуть досягти будь-якої вершини. Щаслива, що в мене є свої клієнти. Це люди, з якими я відчуваю себе на одній хвилі.
- А як вплинули на роботу агенції карантинні обмеження?
- Зараз, усі освітні поїздки переведені у режим очікування, але ми пропонуємо багато цікавих онлайн проектів для підлітків. Вони можуть отримати сертифікат відомого на весь світ університету, навчаючись вдома. Ми працюємо з Університетом Берклі, Ітоном, Бостоном, Кембриджем та Оксфордом. Я погоджуюсь, що дистанційна освіта обмежує навчальний процес і ми віримо, що зовсім скоро зможемо жити та працювати у звичному ритмі.
- Схоже, що ви плануєте на дуже довгу перспективу, якою бачите власну справу через рік чи навіть через 5 років?
- Не зважаючи на всі карантинні обмеження, ми вже у цьому році відкриваємо французький напрямок. Впевнена в успішності цього проекту, бо маю надійних партнерів і викладаюсь у своїй справі «на всі 100». Це лише один момент, який відображає наші амбіції та настрій. Я готова розвивати NeoSchool до надзвичайних висот, за будь-яких обставин. Адже це справа, яка відкриває дітям двері в успішне майбутнє, тому це вже щось більше, ніж просто агенція.
Я неймовірно щаслива, що мої діти, мої клієнти, успішно навчаються та мріють повернутись в Україну. Ми всі бажаємо змін, ми бажаємо рішучих дій. Освіта це дуже довгострокова інвестиція, через кілька років наші перші випускники отримають свої дипломи і почнуть будувати успішну кар’єру та запускати свої проекти. Відчутні наслідки своєї роботи я зможу побачити не швидше, ніж через 5 років, тому і будую плани на 10 та на 15 років наперед, це дозволяє закладати зараз правильний фундамент і стабільно рухатись до мети.
А ще, я впевнена, що варто мріяти і хоча б маленькими кроками робити мрії реальністю. Лише так можна досягнути «Евересту» у своїй справі. У своїй роботі, я прагну показати і переконати, що зміни роблять звичайні люди і навіть якщо ви боїтеся почати чи маєте сумніви, то варто робити зусилля над собою і рухатись до мрії.
Довідково:
Ольга Полікарпова – переселенка з Донецька, котра обрала Тернопіль – новим домом для своєї сім’ї, засновниця освітньої агенції Neoschool. Кандидатка у депутати до Тернопільської міської ради від партії ВО «Батьківщина». Балотується під номером «01», перший виборчий округ (мікрорайони: «Дружба», «Кутківці», «Пронятин», села Тернопільської об’єднаної громади).
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews