У Рівному відбудеться ярмарок-форум «Український національний костюм: поліський вимір»

20.09.2021 09:56   Опубліковано : Наталія Рівненська
Джерело: RvNews

У Рівному відбудеться одноденний всеукраїнський ярмарок-форум традиційного одягу, національного костюма та автентичних супутніх ремесел «Український національний костюм: поліський вимір».

Захід пройде у суботу, 25 вересня, у приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки за адресою вул. Короленка, 6. 
 
Про це розповіла співорганізаторка заходу заступниця директора КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" РОР Ірина Баковецька-Рачковська:
«Друзі! Вперше в Рівному масштабна подія, яка розкриває усю красу нашого національного одягу - від автентичних строїв до сучасних вітчизняних трендів!!! Запрошуємо долучитися до феєрії краси давніх образів та сучасних брендів!!! Усю інформацію про учасників та заходи в рамках події можете переглянути за посиланням на подію: Всеукраїнський ярмарок-форум «Український національний костюм: поліський вимір».
 
ПРОГРАМА
 
Всеукраїнського ярмарку-форуму традиційного одягу, національного костюму та автентичних супутніх ремесл «Український національний костюм: поліський вимір»
25 вересня 2021 року
 
Рівненська обласна універсальної наукової бібліотеки ( Рівне, вул. Короленка, 6)
11:00-12:00 Реєстрація учасників
12:00 Офіційний початок
12:00-17:00 Виставка автентичних строїв Рівненського Полісся та ярмарок-продаж сучасного етноодягу та прикрас (хол, 2 поверх).
 
12:00-14:30 Конференція (відділ мистецтв, 3 поверх)
12:00-12:15 Вітальне слово.
12:15-12:35 – "Особливості народного одягу Рівненського Полісся" - доповідач Алла Українець (старший науковий співробітник сектору етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею, засл. працівник культури України), співдоповідач - Вікторія Дашко (директорка Сарненського історико-етнографічного музею).
 
12:40-13:10 Натуральні тканини, як основний сегмент традиції: одяг з конопель та льону – доповідачі Ніна Рабчевська (заслужена майстриня народної твочості України,
с. Крупове) та Ольга Кас'ян (директорка з маркетингу ПрАТ «Едельвіка», Луцьк).
13:30-13:45 Освітній процес у збереженні автентичних традицій у сучасному одязі: формальна та неформальна освіта – доповідачка Інна Янковська (викладач «Рівненський центр ПТО сервісу та дизайну»)
 
13:50-14:10 Використання народних традицій та ремесел у сучасному одязі – доповідає Юлія Чопик та Тетяна Ємчура («WeZel» Handmade Studio, Івано-Франківськ), Зоя Романова (Студія вишиванки Зої Романової)
14:15-14:30 Узагальнення конференції, пропозиції.
 
12:00-14:30 Майстер-класи (хол, 2 поверх)
Майстер-клас з вишивки – Орися Рябунець, заслужена майстриня народної творчості України, м. Рівне.
Майстер-клас з ткацтва – Ніна Рабчевська, заслужена майстриня народної творчості України, с. Крупове Дубровицької міської ради Сарненського району.
Майстер-клас з соломоплетіння (виготовлення основи для бриля) – Ірина Кухар, м. Здолбунів.
Майстер-клас з бісероплетіння – Людмила Рябунець, м. Рівне.
 
14:30-16:00 Концертна частина: виступи фольклорних колективів області, майстер-клас поліського танцю ( хол, 2 поверх).
16:00-16:30 Презентація друкованих видань і проєктів, майстер-клас з пов’язування хусток
(2 поверх).
16:30-17:15 Дефіле автентичного та сучасного етноодягу, благодійний аукціон (хол, 3 поверх).
 

Долучайтесь до заходу, заповнивши анкету за посиланням: Реєстрація учасників Ярмарку-форуму "Український національний костюм: поліський вимір" (google.com).

null
 

 


Читайте більше на RvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews