Шевченківська премія: серед претендентів - троє рівнян

06.11.2024 14:12   Опубліковано : Олекса Мирожит
Джерело: RvNews

У 2025 році на присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка одразу у трьох номінаціях є представники Рівненщини.

Перелік претендентів вже оприлюднили на сайті комітету з присудження цієї державної нагороди.

Так, у номінації Література представлена директорка комунального закладу облради «Рівненський обласний центр народної творчості», письменниця та краєзнавиця Ірина Рачковська із книгою-меморіалом Поминальний хліб. Хліб, який їдять після смерті. Подання на здобуття відзнаки зробило видавництво Креативна агенція Артіль. Нагадаємо, що книга присвячена жертвам геноцидів проти українського народу в часи Голодомору та російсько-української війни, в основі – приклади національного горювання через засоби сучасної експериментальної поезії – етновірші.

У номінації Театральне мистецтво вдруге поспіль змагатиметься вистава Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру «Зерносховище», створена за п'єсою Наталки Ворожбит. Крім рівненських акторів, у постановці зіграли одесити й кияни, а постановкою займались Максим Голенко, Юлія Заулична, Олексій Бусько та Марк Дробот. Зерносховище розповідає про Голодомор 1932-1933 років, цю роботу визнали найкращою драматичною виставою року на престижному міжнародному фестивалі-премії ГРА. На здобуття Шевченківської премії постановку нашого театру висунула Асоціація розвитку культури та мистецтва (м.Львів).

У номінації Візуальні мистецтва Національна академія керівних кадрів культури і мистецтва запропонувала рівненського скульптора Володимира Шолудька з роботою Пам’ятник УПА Борцям за Волю України (1943-1947 рр.). Монумент встановлено в урочищі Скеля месників, що на Буковині. Там українські герої прийняли бій і вийшли переможцями проти НКВС.

Довідково. Національна премія України імені Тараса Шевченка заснована 1961 року. Це творча відзнака, яка присуджується за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва, а саме - за видатні твори літератури, мистецтва, публіцистики і журналістики, які є духовним надбанням українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення й демократизацію українського суспільства.

Пресслужба Рівненської облради


Читайте більше на RvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews