ДНК-ідентифікація полеглих: чи можна це робити швидше? На Рівненщині шукають рішення
Джерело: RvNews
Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль провів нараду щодо молекулярно-генетичних експертиз на базі нової ДНК-лабораторії, зокрема ідентифікації полеглих захисників. Участь у нараді взяли керівник Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру, представники Управління з питань ветеранської політики ОДА, поліції, Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти.
«Потреба виникла після мого спілкування з рідними полеглих та зниклих безвісти захисників. Вони просять знайти шляхи для пришвидшення часу ідентифікації», - повідомив Олександр Коваль.
ДНК-експертиза займає 3-4 місяці. Відкрита у грудні повнопрофільна ДНК-лабораторія дозволила збільшити кількість експертиз. Але ще є потенціал для посилення. Частина її працівників наразі проходять спеціалізоване навчання. Тож, незабаром обсяг робіт ще зросте. Але це лише частково вирішить ситуацію.
«Пізніше свою кваліфікацію підвищать ще декілька експертів. Тож цією роботою займатиметься більше експертів. Генотип неопізнаних решток полеглих воїнів має повністю співпасти із генотипом не менше двох родичів», - повідомив керівник центру Андрій Семчук.
У підсумку начальник ОВА Олександр Коваль доручив присутнім підготувати пропозиції щодо прискорення проведення ідентифікації. Їх обговорять 11 лютого на Першій діалоговій платформі «Рівненська єдність».
Пресслужба Рівненської ОДА
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews