Як підібрати SATA-конектор під конкретний жорсткий диск
Джерело: UaNews
Деякі власники комп’ютерів із часом задумуються про купівлю нового чи другого накопичувача для зберігання всієї потрібної інформації та швидкої роботи системи. Проте для комфортного користування потрібен не лише якісний SSD, а і правильний кабель SATA. У статті розглянемо, які вони бувають та як вибрати відповідний варіант.
Що таке конектор SATA
Для передачі інформації між материнською платою та жорстким диском використовуються спеціальний інтерфейс. Він називається SATA (Serial ATA) та вважається стандартним для всіх сучасних комп’ютерів. Раніше використовували інший інтерфейс — IDE, проте з часом від технології відмовилися. До ноутбуків або ПК можна під'єднати один або два жорстких диски, залежно від кількості місць на материнській платі. Для з’єднання і швидкою роботи використовують конектори SATA різних поколінь і формату. Підбирають їх залежно від типу комп’ютера, особливостей материнської плати та SSD. Для ноутбуків також бувають конектори у вигляді рамки, щоби приєднати другий жорсткий диск. Його зазвичай ставлять на місце DVD-дисковода. Там практично немає кабелів, адже вхід SATA на платі встановлено впритиск до конструкції. Проте для з’єднання першого SSD потрібен інший варіант із коротким шнуром.
Різні SATA-інтерфейси
Найпоширенішими сьогодні вважаються 3 генерації технології:
- SATA I забезпечує передачу даних до 150 МБ/с. Підходить для застарілих комп’ютерів та маломістких SSD.
- SATA II — до 300 МБ/с. Цей варіант підійде для «середніх» ПК та ноутбуків для простої роботи чи навчання.
- SATA III — 600 МБ/с. Остання генерація інтерфейсу, яка допомагає забезпечити найшвидшу передачу інформації.
Купляти кабелі SATA III для застарілих систем можна — це не шкодить роботі ПК чи жорсткого диска.
Як вибрати конектор SATA
Варто звертати увагу на сучасні моделі, які підтримують найшвидше передавання даних. Це забезпечить коректний зв’язок між комп’ютером та SSD. Звертають увагу і на якість матеріалів і міцну ізоляцію. Це допоможе вберегти кабель під можливих розривів. Для ПК стандартною довжиною кабелю вважається до 50 см. Більше брати не треба, адже це може вплинути на швидкість передачі інформації. Не зайвими будуть і додаткові фіксатори до плати та жорсткого диска. Це допоможе надійніше приєднати компоненти та вбереже від випадкового відключення. Для швидкої роботи системи також важливий і сам SSD. Він має бути з великою місткістю (від 250 ГБ), хорошою частотою крутіння шпинделя (від 5900 об.) та достатньою кількістю пам’яті для кешу. Якісний SATA-конектор — це лише частина системи, яка забезпечує швидку роботу ПК та ноутбуків. Проте його правильний вибір може сильно вплинути на комфорт для користувачів комп’ютерів.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: UaNews