Чернівці можуть виграти грант на збереження старовинних культових об’єктів

26.06.2018 17:15   Опубліковано : Буковинський Новинар
Джерело: АСС

Про це у програмі "Суть Речей" на Радіо 10 розповів Володимир Зав’ялов, директор «Буковинської партнерської агенції».

Слухач: Мене власне цікавить якщо порівняти з іншими обласними центрами проблему такого масштабу і по кількості населення , то Чернігів, на мій погляд, дуже гарно використовує саме свої культурні об’єкти, я б навіть сказав, сакрально-релігійні , я маю на увазі, відомі собори і таке  інше. Щодо залучення туристів, наскільки у нас це розвивається. Тому що це Буковинський університет , власне це не тільки культурна перлина,ну вона ще є релігійна, це перше. Друге, тобто чи є у вас співпраця не тільки з громадськими, але й релігійними організаціями структурами, діячами.

Володимир Зав’ялов: Щодо університету, Резиденції,  ми ось цю зиму і весну витратили на те, щоб подати заявку на конкурс по транскордонному співробітництву Румунія - Україна. Це дуже цікаві і величезні можливості  для реалізації дуже важливих проектів. Він називається: «Спадщина об’єднує». Якраз в цьому проекті ми і хотіли показати  і використати в хорошому розумінні можливості спадщини, яка внесена до культурної спадщини ЮНЕСКО, а з нашої сторони це Резиденція Буковинських Митрополитів, з румунської сучасної сторони це, відповідно, старовинні  церкви Молдови. Один з напрямків цього рпоекту - технологічний, це підтримка цих старовинних об’єктів у достойному стані, облаштувати їх сучасними технологічними системами, які б відслідковували стан і давали б інформацію спеціалістам, які б могли підтримувати в належному стані ці об’єкти, але й є складова, яка передбачає спільну промоцію цієї спадщини для того, щоб чисто прагматично розвивався туризм і ця перлина наша буковинська, була відповідним чином заявлена.

Людмила Григорчук: В цій студії минулого тижня був начальник відділу туризму , він - чиновник, погодився, що доїхати до нас дуже важко, поселити не завждие де є, в університет не завше можна зайти, туристами зупинитися важко, там вузька дорога, автобус … тобто є багато проблем. Я рада, що є ідеї, це дуже класно що ми розвиваємося, але проблем теж більшає.

Володимир Зав’ялов: Ну, безумовно, ні одна, ні навіть десяток громадських організацій всі ті проблеми, які ви щойно перелічили, не вирішать. Безумовно є, ну якщо ви кажете про дороги, ну то ви розумієте, що ми з вами разом, навіть якщо б мали величезні кошти, ми не вийдемо і не будемо асфальтувати, це навіть не наша функція, нам цього робити не дадуть, для цього є відповідні структури, інша справа, що вони працюють не дуже ефективно, але зараз, на цей сезон заплановано ремонт траси Чернівці - Житомир і т.п. Ніби якийсь рух відбувається і в нашій області, але це не прерогатива громадських організацій, щодо рівня сервісу готелів, то тут все рівно є і зацікавлені комерційні структури, і є об’єднання готельєрів, і зовсім інші різні проекти, програми, я думаю що це все робиться паралельно і відповідаючи вже на питання нашого слухача, я б хотів би сказати, що наш проект, ми сподіваємося, що ми в цьому конкурсі виграємо і будемо реалізовувати його протягом 1.5-2 роки. Слухач ще запитував відносно співпраці з релігійними організаціями, я вам скажу, наприклад, наші партнери з Румунії, коли вони займаються цими дерев’яними церквами, вони співпрацюють з тим єпископатом, з тією православної структурою, до відома яких входять ці церкви. У нас, якщо вже казати бюрократичною мовою, ця резиденція належить міністерству освіти , а міністерство Культури воно здійснює саме нагляд за цією буферною зоною, ну буферна зона, це ніби як місто має відповідати, ну це таке, а те що у нас є філософсько-теологічний факультет, ну він практично, хіба що ми можемо, коли будемо розробляти проекти якісь історичні, зв’язані з історією чи з архітектурою, тоді можемо їх підключати.


Читайте більше на CvNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: АСС