Тернопільский пасічник Богдан Лазута: «Бджоли в акваріумі – найкращий лік від застуди»

08.09.2018 00:51   Опубліковано : Галина Кіт
Джерело: TeNews

«Коли з’явився вулик у хаті, забрав звідти телевізор, комп’ютер, телефон і навіть викрутив лампочку, сон тут найміцніший», – розповідає пасічник із села Мишковичі, що на Тернопільщині, Богдан Лазута.

Скляний вулик хлопець змайстрував власноруч, хотів у такий спосіб врятувати бджолину сім’ю, а з’ясувалося, що це і неабияка користь для організму. Незвичний вулик, який дещо нагадує акваріум, складається з двох частин. У знаходяться рамки з бджолами, пергою, медом та молодим розплодом. Друга, в яку є перехід із першої, – у вигляді затягнутих дрібною сіткою рам. У ній бджоли літають, споживають білковий корм та воду. Коли заходимо до кімнати, відчувається запах воску і меду. Господар жартома називає помешкання санаторієм.

– Відколи вулик у кімнаті, відтоді перестав взимку хворіти, вже й забув, що таке застуда, – каже молодий пасічник. – Вже 5 років займаюся пасікою. Відтоді жодного разу не пив пігулок. Якщо навіть щось і болить, лікуюся лише бджолиними укусами та продуктами бджільництва.

null

Якось до мене батьки привезли дівчинку з бронхітом, щоб посиділа в кімнаті біля вулика. За кілька візитів недуга відступила. А мого односельця була кумедна ситуація: його вжалила бджола під око, через кілька днів приходить до мене просить, щоб я йому допоміг жало пустити. Казав, що після укусу почав краще бачити. Ще кілька разів приходив на «процедури» і зір відновився. Чудодійні укуси бджіл я випробував і на собі. Так болів хребет, що відра води не міг піднести. Пішов я до знайомого, старшого бджоляра Богдана Шуліги, він випустив з десяток бджіл на хребет. Вранці, як прокинувся, наче на світ народився, біль мене більше не турбував.

Укусами бджіл вилікував у знайомої хворі коліна. Роблю також настоянки з прополісу, меду, воскової молі. Взагалі з бджолами проводжу весь сезон під час медозбору. Пасіка, на якій я працюю, налічує майже сотню бджолосімей. Поки дійду від першого вулика до останнього, знову потрібно дивитися до першого…

Спеціально для Богдана художник намалював ікону святих покровителів бджільництва Зосима і Саватія.

– Здається, що про пасіку та цілющі властивості бджільництва знаю все, – зізнається бджоляр, – скільки перечитав енциклопедій, журналів. Проте кожним роком роблю для себе все більше і більше нових відкриттів…

Галина Кіт.


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews