Уродини отця Климентія Шептицького пропонують відзначити на державному рівні
Джерело: LvNews
У Верховній Раді України зареєстровано постанову про відзначення на державному рівні 150-річчя з дня народження священномученика отця Климентія Шептицького, яке припадає на листопад наступного року. Враховуючи важливість постаті отця у відродженні української монашої традиції, збереженні Української Греко-Католицької Церкви у 30-40-х рр. ХХ ст. та героїчну поставу під час Голокосту пропонується організувати низку заходів. Зокрема, видати спадщину священномученика, провести у навчальних закладах конференції, круглі столи, присвячені життю і діяльності Праведника народів світу. Крім того, рекомендуєтьсявідреставрувати об’єкти, пов’язані з діяльністю отця Климентія та виготовити і ввести в обіг срібну пам’ятну монету «Католицький екзарх Росії та Сибіру блаженний священномученик Климентій Шептицький».
За словами автора постанови, народного депутата України Оксани Юринець, отець Климентій Шептицький відіграв визначальну роль в історії України, натомість його постать є недостатньо популяризованою . «Патріотизм – це в тому числі і знання своїх героїв. Наступного року виповнюється 150 років із дня народження отця Климентія Шептицького. Про нього ми мали би знати більше. Саме тому зареєстрували у парламенті постанову про відзначення його уродин на державному рівні. Більше заходів – більше інформації про священномученика. Отець Климентій був рідним братом Митрополита Андрея Шептицького. Мав дуже добру освіту. Був двічі депутатом австрійського парламенту і там його називали найбільшим лобістом інтересів Галичини. Багато працював над українсько-польськими взаєминами, а коли вступив до монастиря, то зайнявся розбудовою Української Греко-Католицької Церкви. Допомагав сиротам, рятував в роки війни євреїв. Був правою рукою брата в управлінні УГКЦ і на початку Другової світової війни він таємно іменував його екзархом Росії та Сибіру. Знаймо своїх. І шануймо. Бо той, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього!», - написала на своїй сторінці у мережі Фейсбук Оксана Юринець.
Після війни отця Климентія арештували в Унівській Лаврі, інкримінували йому зраду батьківщині і відправили до Москви у внутрішню в'язницю МДБ СССР, де він помер. За порятунок євреїв у часи війни йому присвоєно звання «Праведник народів світу». У 2001 році Папа Римський Іван Павло II під час офіційного візиту до Львова беатифікував отця Климентія. А у 2008-му президент Польщі Лех Качинський вручив ієромонаху Венидикту, ігумену Унівської лаври, «Орден Відродження Польщі» блаженному Климентію Шептицькому посмертно.
Читайте більше на LvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: LvNews