Що радять тернопільські лікарі для покращення кровообігу головного мозку?
Джерело: TeNews
Тернопільські лікарі зауважують, що мозок людини відповідає за координацію роботи більшості функцій організму, тому найменше порушення кровообігу головного мозку може призвести до погіршення пам'яті, частої стомлюваності, безсоння, зниження сексуального потягу, поганої концентрації та ін.
«На кровообіг головного мозку впливають різні фактори, серед них артеріальний тиск, швидкість кровотоку, наявність захворювань серцево-судинної системи, хвороби хребта, постійний стрес, зайва вага та ін.
При незначних порушеннях або появі перших ознак проблем з кровотоком головного мозку, прості зміни способу життя, харчових звичок і фізичної активності можуть допомогти уникнути розвитку серйозних захворювань.
Причини розвитку порушень кровообігу мозку
Найчастішими причинами виникнення проблем з кровотоком в головному мозку є:
Атеросклероз - він виникає в силу накопичення в судинах холестерину. При атеросклерозі відбувається відкладення холестеринових бляшок на стінках судин, що стає причиною їх закупорки і звуження русла потоку крові.
Систематичний стрес. Стан стресу негативно впливає на всі органи і системи людини, він здатний викликати небезпечні порушення в роботі головного мозку.
Гіпертонія. При перепадах тиску порушується частота серцевих скорочень і зменшується обсяг крові, яка виштовхується з кожним скороченням, звужується просвіт судин і втрачається еластичність судинної стінки.
Травми голови, шиї і хребта різної тяжкості - в цих випадках кровообіг порушується через крововиливи.
Синдром хронічної втоми. Він стає причиною розладу роботи всіх основних систем організму людини.
Непосильні фізичні навантаження. Мова йде не тільки про надмірні заняттях спортом або важку фізичну працю, іноді для порушення кровообігу досить незручною пози, в якій тривалий час знаходиться людина (наприклад, неправильна постава при роботі в офісі).
Остеохондроз (дистрофічні процеси в міжхребцевих дисках) і сколіоз(викривлення хребта) - ці захворювання хребта викликають безліч патологічних станів в організмі. До порушення мозкового кровообігу в більшості випадків призводять остеохондроз і / або сколіоз шийного відділу.
Симптоми порушення кровообігу мозку
Найчастіше порушення кровообігу мозку на початкових етапах ніяк себе не проявляють і протікають непомітно для людини, але при прогресуванні процесу, виникають насторожуючі і вельми неприємні симптоми. Найпоширеніші серед них:
Часті головні болі. Цей симптом ні в якому разі не можна ігнорувати, постійно приймаючи знеболюючі препарати. Дуже важливо вчасно звернутися до фахівця, щоб уникнути розвитку небезпечних наслідків, в тому числі і геморагічного інсульту.
Запаморочення і втрата рівноваги свідчать про серйозний дефіцит кисню для мозку, при їх виникненні необхідно в найкоротші терміни звертатися за допомогою до лікаря.
Біль в очах. Найчастіше він наростає до кінця дня і особливо сильно проявляється під час руху очей і кліпання ними.
Нудота і / або блювота, які супроводжуються усіма або деякими з вище перерахованих симптомів.
Судоми (приступоподібне, мимовільне скорочення м'язів) і оніміння (зниження або повна відсутність чутливості), які проявляються без видимих причин.
Зміна свідомості і сприйняття. В цьому випадку потрібно відразу звернутися до фахівця.
Шум і дзвін або закладеність у вухах. Чим триваліше ці симптоми, тим більш серйозним виявляється порушення кровообігу головного мозку.
Жар або озноб, підвищення артеріального тиску.
Ліки для поліпшення кровообігу
Якщо Ви спостерігаєте у себе деякі або всі перераховані вище симптоми необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. У разі порушень кровотоку головного мозку самолікування є непродуктивним і навіть може нашкодити. Спеціаліст направить Вас на обстеження, і після виявлення справжньої причини виникнення недуги, призначить курс ліків для поліпшення кровообігу.
Серед них можуть бути:
- препарати, які запобігають склеювання тромбоцитів;
- препарати для зниження рівня холестерину в крові;
- судинорозширюючі препарати;
- препарати, які запобігають згортанню крові;
- ноотропні препарати;
- психостимулятори і ін.
Харчування для поліпшення кровообігу мозку
Для тих, хто замислюється, як поліпшити кровообіг головного мозку або уникнути посилення проблеми, необхідно додати в свій раціон харчування певні продукти. До них належать такі групи продуктів:
Рослинні олії - оливкова, гарбузова, лляна. Для коректної і «безперебійної» роботи нашого мозку організму потрібні поліненасичені жирні кислоти, які можна отримати з рослинних олій. Вони є живильною основою для підтримки на потрібному рівні роботи нейронів головного мозку. Крім цього, поліненасичені жирні кислоти є ефективною профілактикою атеросклерозу.
Морські й океанічні види риб - форель, тунець, сьомга, сібас. М'ясо цих видів риб насичене омега-3 жирними кислотами, які необхідні для мембран клітин мозку і захисту судин від скупчення холестерину.
Ягоди - брусниця, чорниця, смородина, журавлина та ін. Майже всі види ягід містять багато антиоксидантів (молекули з негативно зарядженим електроном) - природних речовин, які здатні сповільнювати процеси окислення і старіння клітин людського організму.
Гіркий шоколад з вмістом какао не менше 60%. У цьому продукті міститься досить багато триптофану - амінокислоти, з якої відбувається утворення серотоніну, гормону, що запобігає розвитку головних болів, мігрені і депресії.
Горіхи - грецький, фундук, мигдаль, кеш'ю, фісташки та ін. Багаті легкозасвоюваними білками, корисними жирами, вітамінами і мінералами, крім того, вони містять незамінні амінокислоти, необхідні для живлення мозку і здоров'я імунної системи людини.
Насіння - льону, гарбуза, соняшнику. У цих продуктах багато вітаміну Е, який позитивно впливає на пам'ять і когнітивні процеси. Крім того, вони містять багато омега-3 жирних кислот про користь яких йшлося вище.
Морепродукти - устриці, креветки, мідії. У цих продуктах багато мікроелементів, зокрема цинку і магнію, які позитивно впливають на увагу і пам'ять.
Зелений чай. Вживання цього напою нормалізує артеріальний тиск, а антиоксиданти, що містяться в ньому, допомагають запобігти старінню клітин не тільки мозку, але і всього організму.
Необхідно пам'ятати, що жирні і смажені продукти, напівфабрикати і страви фаст-фуду провокують скупчення холестерину в судинах, що призводить до їх закупорки і зниження кровотоку, в тому числі і до мозку.
Профілактика
Крім корекції харчових звичок, можна дати ще кілька порад, які допоможуть поліпшити кровообіг і запобігти різним порушенням в роботі головного мозку.
Перш за все необхідно уникати гіподинамії - ослаблення м'язової діяльності в результаті малорухливого способу життя. За допомогою адекватних вашій статі, віку, загальному стану здоров'я і вазі фізичних навантажень можна активізувати кровопостачання організму, в тому числі і головного мозку.
Дуже корисні теплові процедури - сауна і лазня, так як прогрівання тіла покращує кровообіг у всьому організмі. Високу ефективність мають різні засоби нетрадиційної медицини - барвінок, прополіс, настоянки на конюшині і інші суміші рослин, які позитивно позначаються на стані судин головного мозку.
Для профілактики порушень мозкового кровообігу необхідно уникати факторів, які підвищують ризик виникнення атеросклерозу судин. До появи цього захворювання може призвести надмірна вага, куріння і підвищений холестерин.
Для людей із захворюваннями, що впливають на кровообіг, показані регулярні візити до лікаря для контролю стану кровотоку і профілактики посилення його порушень», - розповідає заступник директора ТОЛЦ МОЗ України Ю. Дементьєв.
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews