НБУ увів в обіг оновлену банкноту номіналом 20 гривень

26.09.2018 21:31   Опубліковано : Новини Тернопілля
Джерело: Україна

Національний банк України сьогодні, 25 вересня, увів в обіг банкноту номіналом 20 гривень зразка 2018 року з оновленим дизайном і удосконаленою системою захисту.

Як повідомляється на сайті НБУ, перша партія оновлених банкнот в кількості більш як 5 млн штук розподілена між підрозділами Національного банку в регіонах для подальшого розподілу між банками.

Всього в цьому році буде надруковано близько 60 млн банкнот номіналом 20 гривень, які мають забезпечити потреби економіки в цьому номіналі, а також поступову заміну зношених банкнот номіналом 20 гривень.

Відзначається, що нова банкнота є законним платіжним засобом і обов`язкова до приймання за номінальною вартістю усіма фізичними та юридичними особами без обмежень на всій території України.

При цьому нова купюра перебуватиме в обігу одночасно з банкнотами 20 гривень зразка 2003 року, і громадянам не потрібно обмінювати банкноти старого зразка на нові.

 

Станом на 1 вересня в готівковому обігу України перебувають близько 125 млн банкнот номіналом 20 гривень на суму майже 2,5 млрд грн, що становить близько 4,4% загальної кількості банкнот у готівковому обігу.

Довідково. Дизайн банкноти номіналом 20 гривень зразка 2018 року наслідує оновлені банкноти номіналом 100 зразка 2014 року та 500 гривень зразка 2015 року.

На оновленій банкноті номіналом 20 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2003 року:

на лицьовому боці посередині  розміщено портрет Івана Франка;

 

на зворотному боці – зображення будівлі Львівського оперного театру.

Фото: НБУ

Праворуч від портрета, як і на решті банкнот нового зразка, розташовано оптично-змінний захисний елемент для візуального контролю. Він виконаний у вигляді стилізованого зображення квітки спеціальною фарбою (OVI), що змінює колір під час розглядання банкноти під різними кутами зору з пурпурного (або малиново-фіолетового) на оливково-зелений.

Збільшено також зображення номіналу, покращено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист, удосконалено знак для розпізнавання людьми з вадами зору тощо.


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Україна