Нова книга рівненського краєзнавця вразила назвою «555 автографів Богданові Столярчуку»
Джерело: RvNews
Таку назву має нова книга мистецтвознавця, дослідника, поета, фольклориста, концертного виконавця Богдана Столярчука, відомого в літературних і мистецьких колах Рівненщини, який наразі є професором кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв РДГУ, викладачем Рівненської музичної школи за числом 1 ім. М. Лисенка та Рівненського музичного училища.
Багатогранність талантів Богдана Йосиповича і справді вражає: він є не однократним дипломантом і лауреатом регіональних і Всеукраїнських конкурсів і фестивалів у галузі літературно-мистецьких премій, член Національних спілок України: журналістів, письменників, художників, кобзарів, всеукраїнської музичної спілки. Богдан Столярчук очолював Рівненську міську краєзнавчу організацію Національної спілки краєзнавців – словом – особистість у нашому краї знана й авторитетна… Людина неординарна і цікава, плідний науковець і літератор, у творчому доробку якого більше як сотня праць.
Презентація книги «555 автографів Богданові Столярчуку» відбулася 30 вересня в приміщенні Рівненської обласної наукової бібліотеки. Автор книги розповів про виникнення задуму написання книги, зауваживши, що «…йому доля подарувала зустріч з геніальними людьми, про яких не сказати і не написати – просто неможливо». Серед них – Євген Шморгун, Микола Пшеничний, Микола Бешта, Микола Береза, Юрій Береза, Василь Басараба та інші письменники-друзі та шановані митці. Пан Богдан розповів присутнім про свої «сходження» на літературно-мистецькі терени, щиро повідавши про перипетії своєї мистецької долі.
Директор обласної бібліотеки пані Валентина Ярощук (на фото) охарактеризувала нову книгу автора як оригінальну книгу-каталог, як унікальне видання, де читач може побачити не лише світлину обкладинки книги, а й фото автора, автограф письменника-дарувальника, який може чимало про нього розповісти. Наприкінці свого виступу Валентина Петрівна запевнила зібрання, що ця книга разом з пізнавальною матиме ще й історичну цінність, оскільки містить цікаві історичні факти, основані на архівних документах.
Заступниця директора Олександра Промська, яка редагувала текст книги, розповіла про підготовку книги до видання, про зовсім не рутинну роботу, а цікаву і корисну. Вона відзначила якісну друкарську роботу та змістовні коментарі. А також щиро зізналася: «Я була вражена широтою змісту книги, це справжній життєпис сотень людей, літературно-мистецька історія нашого краю». Безпосередньо причетні до видання книги Олег Зень та Ніна Давидчук приклали також чимало зусиль задля її досконалості.
Ведуча заходу пані Наталія Войтович дуже влучно і дохідливо розтлумачила велике значення авторського підпису на будь-якій книзі: «Напис – це особиста історична зарубка на книзі, ваш запис, покладений у пляшку, як у книгу часу. За написом у книзі будуть робити висновок про вашу творчу поведінку з тією ж суворістю, як і про творчість».
Добрі слова вітання адресували Богдану Йосиповичу його друзі і колеги. «Невтомний, завзятий, працьовитий,» – так охарактеризував колегу-бенефіціанта голова Рівненської спілки музикантів пан Андрій Пастушенко. Палкий шанувальник творчості Богдана Йосиповича Микола Паліюк зауважив цілеспрямованість і харизматичність його особистості, виказав надію на плідне продовження творчої і мистецької діяльності.
А відомий літератор Микола Пшеничний висловив свою прихильність до багатогранної творчості пана Столярчука і за проханням поета Володимира Ящука виразно прочитав його вірш, присвячений сьогоднішній події:
Сьогодні ми усі зійшлись до тебе
Тобі віддати шану і уклін.
Огром твоєї праці бачить небо,
Любов людську і вдячність поколінь.
Щиро привітали бенефіціанта письменник Микола Кащук і відомий рівненський художник Валерій Войтович, котрі додали до колекції автора свої книги з автографами.
На завершення заходу відбувся невеличкий концерт виступу «Інструментального ансамблю традиційної народної музики «Хутірські музики», яким керує і бере безпосередню участь в ньому Богдан Йосипович Столярчук, тішачи слухачів своєю грою на контрабасі. Як кажуть, талановиті люди в усьому талановиті!
А я від себе додам: «Один лише талант без щоденної праці над собою – нічого не вартий»! Лише невтомна праця, саморозвиток, свідома харизма і даний Богом талант виплекали розумного науковця, талановитого музиканта, громадського діяча, краєзнавчого і літературного дослідника, всебічно розвинену людину, яка своєю діяльністю випереджає час.
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews