Радник міністра МВС Михайло Апостол пояснив, чому Нацполіція не вимагала арешту Гути

07.11.2018 20:43   Опубліковано : Новини Тернопілля
Джерело: Економічна правда

У слідчого Національної поліції не було підстав для арешту екс-керівника агрохолдингу "Мрія" Миколи Гути.

Про це розповів Економічній правді радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол.

"Людина перебувала декілька років в Швейцарії... Вагомих причин, щоб його арештувати, щоб держава витрачала гроші на його утримання, - не було", - заявив він.

На думку Апостола, слідчим та прокурорам буде складно довести слідство до кінця.

"Якщо у Гути будуть хороші адвокати, вони можуть навіть домогтися моральних виплат", - сказав радник Авакова.

Щодо відсутності запобіжного заходу по відношенню до Гути, то на це можуть бути поважні причини.

Читайте також

З Швейцарії екстрадували Миколу Гута, підозрюваного в шахрайстві на 800 млн гривень

"Напевно, слідчий не мав підстав… Він не може вийти за рамки Закону. Якби у слідчого був 1 шанс зі 100, напевно, він міг вимагати його арешту", - вважає Апостол.

Як повідомлялося, суд відпустив під особисте зобов'язання колишнього голову ради директорів і співвласника агрохолдингу "Мрія" Миколу Гуту, якого екстрадували 5 листопада з Швейцарії.

У заяві Шевченківського суду наголошується, що слідчий Нацполіції і не просив про арешт Гути.

Нагадаємо, в січні 2015 року Микола Гута за запитом української сторони був оголошений Інтерполом в міжнародний розшук. Гуту підозрюють у заволодінні шахрайським шляхом грошей восьми іноземних інвестиційних фондів на загальну суму понад 100 млн доларів.

Агрохолдинг "Мрія" заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гутами. Микола Гута приєднався до Групи "Мрія" у 2002 році. Групою компаній "Мрія" володіла компанія Mriya Agro Holding Plc, яка була зареєстрована на Кіпрі.

У свою чергу 80% кіпрської компанії володіла ще одна закордонна структура  HF Assets Management Limited, якою володіла сім’я Гут. Йдеться про Івана, Клавдію, та їхніх синів Андрія і Миколу Гутів.

Група компаній "Мрія" потрапила в складне фінансове становище  в серпні  2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становив близько 1,3 мільярда доларів.

У лютому 2015 року контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії.

5 листопада стало відомо, що компанія, якою володіє Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії, завершила угоду з купівлі агрохолдингу "Мрія".


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Економічна правда