Павло Лосик «Усі ваші мрії, проекти та плани мають стати реальністю, а наша громада – прикладом для України!»

14.12.2018 09:43   Опубліковано : Новини Тернопілля
Джерело: TeNews

Копичинецька міська об’єднана територіальна громада стане прикладом успішного втілення реформи децентралізації не лише для Тернопільщини, а й цілої України. У цьому переконаний міський голова м.Копичинці, кандидат на посаду голови Копичинецької міської ОТГ Павло Лосик. Для цього Павло Степанович спільно з депутатським корпусом та ініціативними жителями новоствореної ОТГ планує покращити інфраструктуру у всіх населених пунктах громади. Детальніше в інтерв’ю.

ЗРОБЛЕНО БІЛЬШЕ, НІЖ БУЛО ОБІЦЯНО

-  За  три  роки  Вашої  роботи міським  головою  у  Копичинцях Ви реалізували більше проектів, ніж обіцяли до виборів. Як вдалося це зробити?

- Працюємо командно. Завдяки спільній роботі з депутатським корпусом і членами виконавчого комітету міської ради зроблено  справді  дуже  багато.  Перш за все, розпочали ремонтні роботи дорожнього покриття. На основі  проектно-кошторисних документацій  провели  капітальні  ремонти  доріг  на  вулицях  Богуна,  22  Січня,  а  також поточні ремонти доріг на вулицях Т. Шевченка, Чортківській, Ринок,  Б.  Хмельницького  та В.  Стефаника,  Лесі  Українки, М.  Шашкевича  та  ін.  Облаштували  тротуари  на  вулицях Шевченка та 22 Січня. На цьому  етапі  плануємо  реалізацію проектних  документацій  щодо ремонтних  робіт  на  вулицях Чортківській,  Гусятинській, Ринок  тощо.  Маємо  подальші плани щодо виконання заходів із ремонту доріг у м. Копичинці та в усіх  населених  пунктах  новоствореної громади.

-  Цього  року  завершили  ремонт моста на вулиці 22 Січня. Це стратегічний об’єкт для м. Копичинці?

-  Так,  це  дуже  важливий проект  як  для  містян,  так  і для  інфраструктури  загалом. Цей міст об’єднує дві частини м.Копичинці. Територія ставу становить  більше  7  га.  Міст був збудований ще в 1956 році, і відтоді не проводилися жодні ремонтні роботи щодо підтримування  його  технічного стану. У 2016 році об’єкт був в аварійному стані. Мені випало не лише провести капітальний ремонт  мосту,  а  й  відновити міський став. У 2017 році розробили  проектно-кошторисну документацію і приступили  до  робіт,  які  продовжуються донині.

МЕДИЦИНА І ОСВІТА – СЕРЕД ПРІОРИТЕТІВ

-  Які  сфери  є  найголовнішими щодо розвитку інфраструктури?

-  Прагнемо  охопити  усі сфери.  Серед  пріоритетних є  дорожня  інфраструктура,  медична  і освітня  галузі.  На  договірній трансфертній основі виділено кошти на встановлення сучасних  вікон  у  Копичинецькій комунальній  районній  лікарні.  Велику увагу в  освітній галузі приділяємо як дошкільним,  так  і  загальноосвітнім закладам.  Завдяки  народному депутату  України Миколі Володимировичу Люшняку і за підтримки  голови  районної державної  адміністрації  Віталія  Степановича  Батога  за два  роки  вдалося  виділити близько  400  тисяч  гривень  на ремонт  опалювальної  системи та закупівлю інвентаря для дитячого садочка  «Барвінок», який відвідує майже 300 дітей. Міська рада надала матеріальну допомогу  Копичинецькій ЗОШ  І-ІІІ  ступенів  №  2  на придбання  музичних  інструментів,  навчально-виховному комплексу  «ЗОШ  І-ІІІ  ступенів №1-гімназія» - на встановлення підлоги та заміну в класі  біології  системи  опалення. Також  за  сприяння  народного  депутата Миколи Люшняка із Фонду соціально-економічного розвитку  було спрямовано  200  тисяч  грн  на заміну старих вікон на металопластикові.  Цьогоріч було виділено кошти Копичинецькій  музичній  школі  на  проведення  поточного  ремонту приміщення,  а  міському  центру  культури  і  дозвілля  –  на придбання  звукової  апаратури.  Усі  вищезазначені  роботи вже завершені.

«ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ – ЦЕ ВЕЛИКІ ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ НАШИХ СІЛ»

- Які нові можливості і ресурси надає реформа децентралізації? 

-  Перша  і  найголовніша  перевага  реформи  –  вона  надає можливість бачити, аналізувати і вирішувати проблеми, які є у сільській  місцевості. Другий  важливий  аспект – дохідна частина кожного села буде удвічі  або  навіть  утричі  збільшена.  Окрім  цього, будуть  виділені  субвенції  на освіту,  на  медицину,  на  розвиток  інфраструктури, ці  ресурси  будуть  спрямовані на поліпшення  життя  громади. Зможемо  провести  ремонти доріг, а також покращити стан освітніх,  медичних  установ  та закладів культури. Люди  бачать  досягнення  і успіхи  населених  пунктів,  які ще кілька років тому увійшли в ту чи іншу громаду. Отож ми усі  спільно  дійшли  до  висновку, що треба зробити цей крок – стати  учасником  реформи децентралізації. Адже це великі  перспективи  для  розвитку наших  сіл.

- Які кроки потрібно здійснити першочергово для розбудови спроможної громади?

- Складаємо програму соціально-економічного розвитку як для цілої ОТГ, так і кожного населеного пункту. Плануємо забезпечувати медзаклади  сучасним  оснащенням,  проводити  ремонти доріг, продовжити відновлення і переведення вуличного освітлення на новітню технологію. В освітній галузі серед нагальних проблем – ремонт дахів навчальних закладів, організація підвозу учнів до шкіл. Актуальним  питанням є  проведення в будівлях бюджетних установ енергозберігаючих заходів і переведення на  систему  альтернативного  опалення. Це дасть можливість економити на енергоносіях. Будемо  працювати  над  створенням  нових  робочих  місць,  сприятимемо  залученню інвестицій. Дуже важлива командна робота, щоб на благо ОТГ ми усі працювали спільно – міська рада, депутатський корпус і громада на засадах  максимальної активності та ініціативності.  Це  допоможе нам розставити усі акценти, обрати  правильні  пріоритети щодо  розбудови  сильної  та спроможної громади.


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews