На Львівщині від лептоспірозу помер 45-річний чоловік.
Це вже третя смерть від цього інфекційного захворювання у 2018 році.
Джерело: ZAXID.NET
У листопаді у п’ятьох мешканців Львівщини лікарі діагностували інфекційне захворювання – лептоспіроз. Одного пацієнта, 45-річного мешканця с. Калинів Самбірського району врятувати не вдалося, повідомила завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш, пише - ZAXID.NET.
Читайте також
За словами Ірини Куліш, чоловік звернувся по допомогу до лікарів дуже пізно, через сім днів після захворювання. Лептоспірозом він заразився від гризунів, які проникли в його помешкання.
«У реанімаційне відділення Самбірської центральної районної лікарні чоловік з с. Калинів Самбірського району потрапив у вкрай важкому стані 22 листопада і наступного дня, 23 листопада, помер. Чоловік звернувся надто пізно, через тиждень після захворювання, тож медики не змогли його врятувати. Це вже третій летальний випадок від лептоспірозу цього року», - повідомила Ірина Куліш.
Інший 45-річний мешканець Жидачівського району заразився лептоспірозом, коли складав у підвалі гарбузи, картоплю та інші овочі. У нього на руках були подряпини, через які в організм і потрапили лептоспіри. Але він звернувся по допомогу до лікарів через два дні після захворювання, тож після відповідного лікування чоловік одужав.
За 11 місяців цього року, за словами Ірини Куліш, на Львівщині зареєстровано 23 випадки лептоспірозу, три з них – летальні. Торік було 18 випадків і три летальні.
Нагадаємо, лептоспіроз - це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м'язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.
З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.
Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа.
Лікарі попереджають: при найменшій підозрі на появу гризунів у будинках, підвалах, особливо у сільській місцевості, треба вести боротьбу з ними. І дотримуватися правил особистої гігієни: овочі, фрукти, консервацію, принесені з підвалу, ретельно мити. При виконанні сільськогосподарських робіт одягати рукавиці, бо через найменші подряпини лептоспіри можуть потрапити в організм людини.
Читайте більше на LvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: ZAXID.NET