Оплаткова зустріч у чортківській польській школі
Символ братерства та любові.
Джерело: TeNews
Вже чверть століття у Суботній школі при Українсько-Польському Товаристві імені Адама Міцкевича в Чорткові, окрім вивчення польської мови, зберігають і шанують традиції польського народу.
Однією із таких традицій є святкування Вігілії, тобто Святвечора. Це час, коли вдома збирається уся родина. І коли з’являється перша зірка, родина сідає до святкового столу. Святковий стіл накривають білим обрусом на знак чистоти помислів усіх присутніх, а під обрус підкладають жмут сіна. На стіл обов’язково кладуть запалену свічку. Поляки завжди накривають на одну особу більше – для мандрівників або людей, які не мають родини. Кожний, хто у Вігілію не має де відсвяткувати народження Божого Сина, може постукати до будь-якої хати, і гостя радо приймуть за святковим столом.
Безперечно, усі члени Товариства та учні школи ще місяць тому відсвяткували Вігілію у себе в родині. Проте, оскільки школа – вчителі, учні, батьки – є теж родиною за покликанням, 26 січня вони зібралися усі разом, аби закінчити святкування Різдвяних Свят і поділитися Оплатком.
Оплаток – це прісний хліб, котрий випікається у вигляді тоненьких пластинок з пшеничного борошна та води без додавання дріжджів. Він символізує Тіло Христове. З давніх-давен ділення хлібом є виявом поєднання, тому оплаток також є символом братерства та любові. Взаємне ділення хлібом є особливим знаком пробачення, примирення та любові, а також готовністю ділитися усім, що в тебе є.
Різдвяна облаткова зустріч організована головою Товариства, директором Суботньої школи Марією Пустельник при активній підтримці викладачів Анни Волкової та Уляни Навлоки.
Ділення Оплатком відбулося після святкової Служби Божої, яку відправив священик костелу святого Станіслава о. Дмитро Андрейчин. Опісля учні школи співали колядки та читали вірші. Найбільшу популярність заслужили старовинна колядка «А що ж з тим Дитятком» та традиційна колядка «Тиха ніч, Свята ніч…»
Богдан Присяжний, світлини Аліни Торкіт
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews