Рятувальники Рівненщини застерігають громадян не спалювати сухі рослинні залишки
Джерело: RvNews
Фото з мережі Інтернет
Вже з перши весняних днів люди розпочинають господарювання на городах, подвір’ях, прилеглих територіях, спалюють суху траву та інші рослинні залишки.
На жаль, ці люди часто забувають про наслідки: неконтрольоване горіння нерідко загрожує знищенню будівель та споруд житлового сектору, завдає шкоди довкіллю та здоров’ю інших жителів.
Важливо пам’ятати, що локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях - завдання не з простих, оскільки швидкість поширення вогню висока. Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує велика ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди. Виїзди на гасіння загорань сухої трави, залишків листя завдає чималих матеріальних втрат. Навколишнє середовище також страждає від таких випадків.
Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, перебування у зоні згоряння сухостою є небезпечним. Та найстрашнішим випалювання трави є в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. Крім того, спалюють не просто траву в містах, але й сміття, серед якого чимало пластику. На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії.
За матеріалами прес-служби ДСНС.
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews