«Реабілітовані історією. Рівненська область» – книга, яка відновлює історичну справедливість
Джерело: RvNews
Велелюдний захід відбувся в Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Результати своєї праці презентували науковці – члени Науково-редакційної групи книг «Реабілітовані історією» на чолі з керівником, головою Рівненської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, завідувачем кафедри історії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, кандидатом історичних наук, доцентом Андрієм Жив’юком, інформує сайт облради.
Восьма книга містить біографічні довідки про майже трьох тисяч осіб, які зазнали політичних репресій радянського тоталітарного режиму, а згодом були реабілітовані і це лише прізвища на дві літери: Р, С.
- У цій книзі описана трагедія однієї родини із села Олександрія Рівненського району, де троє синів Теодозій, Павло та Іларіон боролися за незалежність України. Теодозій розвивав «Просвіту» та «Пласт», Павло був пов'язаний з ОУН та виконував завдання, а Ларіон взяв до рук зброю і пішов бити радянських та німецьких окупантів. Загинув у Гощанському районі. Комуністи жорстоко розправилися з його сім’єю, дружину Віру та донечку Наталію вивезли в Омськ. Забрали все майно, землю, зруйнували усе нажите, усе життя. В «Реабілітованих історією» описано велику трагедію родини, та разом з тим, зафіксовано подвиг, який прославляє незламний дух української нації. Ларіон – це мій прадід, Віра – моя прабабуся. А Наталія, моя 81-річна бабуся, якій я показав цю книгу, сказала, що може спокійно померти, бо тут описана правда про нашу боротьбу, – зазначив заступник голови обласної ради Олексій Бучинський.
Він разом із істориком Ігорем Марчуком подарував Рівненському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти комплекти настільної гри «УПА – відповідь нескореного народу». Як наголосив Олексій Бучинський, гра розроблена та видана Українським інститутом національної пам’яті, щоб показати, з ким саме воюватимуть українські повстанці. Їхні вороги – це нацисти і совєти. Вона стане у пригоді і вчителям історії, які навчаються в інституті і науковцям, і студентам та учням, адже крім самої гри, до комплекту входить посібник, який розповідає про історію створення УПА, її головних історичних персонажів та боротьбу, що тривала більше двох десятиліть.
На завершення заходу учасники презентації переглянули фото із пам’ятних для українців місць у Сандормосі та на Соловках, де побував Андрій Жив’юк, та вшанували пам'ять усіх полеглих за волю України.
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews