У Рівненській області показник смертності від інфарктів знизився на 25%
Джерело: RvNews
За інформацією обласного центру громадського здоров’я у 2018 році на Рівненщині кількість летальних випадків від інфаркту міокарду у порівнянні з 2017 роком зменшилася на більш як 25%.
На думку фахівців значну роль в пониженні показника смертності від інфарктів відіграє те, що в нашій області реалізовується спільний проект Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
Так, за словами завідуючої відділенням інтервенційної радіології Рівненської обласної лікарні Лариси Черначук важливу роль у лікуванні інфарктів відіграє вчасність та оперативність надання фахової медичної допомоги.
«Нам вдалося значно знизити рівень летальності пацієнтів від інфаркту міокарда. Адже однією з ключових причин смертності при інфарктах вважається пізня діагностика та допомога. Завдяки закупленому в рамках проекту Світового банку обладнанню ми можемо вчасно та оперативно надавати допомогу тим пацієнтам, які цього потребують», - розповідає Лариса Черначук.
Також про позитивні результати реалізації проекту Світового банку на Рівненщині говорить й начальник обласного управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук.
«Завдяки проекту Світового банку кожне кардіологічне відділення районних лікарень області отримало сучасне діагностичне обладнання. Таке, як УЗД-сканери, дефібрилятори-монітори та аналізатори кардіомаркерів. А для оперативної доставки пацієнтів до серцево-судинного центру кожна районна лікарня відтепер має спеціалізований автомобіль екстреної допомоги. Також в рамках проекту на базі обласної клінічної лікарні було відкрито серцево-судинний центр з сучасною ангіографічною операційною. Для якої в рамках проекту було закуплено більше 3000 одиниць витратних матеріалів для проведення операцій. В тому числі катетери, балони для ангіопластики, прилади для тромбоаспірації та майже 700 стентів. Тож зрозуміло, що маючи таке забезпечення лікарі мають змогу оперативно діагностувати та лікувати інфаркт міокарду», - зазначає Юрій Осіпчук.
Разом з цим, як розповідає керівник групи впровадження проекту Світового банку на Рівненщині Сергій Рибачок, вже до кінця весни цього року до районних лікарень області має надійти додаткове обладнання, що було закуплене в рамках проекту. Зокрема, вже підписані угоди на поставку для кожної районної лікарні сучасних кардіографів, систем цілодобового Холтерівського моніторування та систем для проведення тредміл-тесту.
За матеріалами прес-служби РОДА.
Читайте більше на RvNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews