Бережани, Чортків, Бучач – найкрасивіші маленькі міста України

22.04.2019 22:43   Опубліковано : Новини Тернопілля
Джерело: novinizakarpattya.info

Тут немає нескінченних пробок, в повітрі витає запах свіжої випічки і вина, а по вулицях гуляють люди, обнявшись і тримаючись за руки. Проте, ми розповімо не про країну ОЗ, а про маленькі міста нашої величезної України, де можна недорого відпочити на вихідних.

Маленькі міста в Україні, де можна недорого відпочити

Чортків

Фото instagram.com/ukraine_is_

Дуже затишне, спокійне місто з приголомшливою перлиною, яку видно з будь-якої точки міста – Домініканським собором.

Перша письмова згадка – 1427 рокуі як с. Чартковіце, власність Я. Прадонтіча, сина Прадонти Копіценського (Копичинського).

Що подивитися:

- Католицький костел святого Станіслава 1731 року

Чортківський замок,

- Дерев’яні церкви XVII і XVIII століть,

- Історичний музей,

- Чортківська ратуша з годинниковою вежею,

- Синагога 1905 року.

Бучач

Buchach

Назва міста походить від старослов’янського слова «буча» – в значенні «весняні води, обрив і глибина», що досить точно відображає навколишній ландшафт.

Що подивитися:

- Ратуша (1750 г.), пл. Волі

Побудована за проектом Бернарда Меретина у стилі українського бароко з елементамі Відродження. Нижня частина являє собою двоповерхову будівлю квадратної форми з масивним фігурним фронтоном і балюстрадою на горі. На будівлі посередині зведена двоярусна вежа з куполом у стилі бароко.

Загальна висота споруди – 35 м. Будівля ратуші прикрашена скульптурами роботи Пінзеля. Більшість скульптур до нашого часу не збереглися.

- Замок (XIV ст.), Вул. Замкова

Про час початку будівництва замку (XIV ст.) свідчать знахідки фрагментів залишків готичного порталу (колон, капітелей), виявлені під кріпосними стінами. Збережені стіни і башні відносяться до XVI в. Замок в плані має овальну форму.

Стіни товщиною 3,5-4 м, триярусні з бійницями. На території фортеці був палац в стилі Відродження з фонтаном посеред двору. Для проїзду до палацу існували в’їзні ворота і підйомний міст, перекинутий через рів. Найбільш потужна напівкругла стіна з двома вежами виходить в бік міста на вул. Замкову. Замок був побудований феодалами Бучацького.

На початку XVII ст. містом і замком заволоділи Потоцькі, які розширили південну частину фортеці, побудувавши два напівкруглих бастіони. У цей період замок переживає серію штурмів, руйнувань і подальших відновлень. В кінці XVIII ст., після входження міста до складу Австро-Угорщини, починається період занепаду замку. У XIX ст. розібрана частина оборонних стін, камені з яких розпродані в якості будівельного матеріалу.

- Золота липа

Під цим деревом 18 жовтня 1672 був підписаний мирний договір між Османською імперією та Річчю Посполитою, відомий також як Бучацький мир. Знаходиться на південному масиві міста при дорозі в селі Соколов.

- Монастир отців-василіан (1753-1770 рр.), Вул. Міцкевича, 19

У 1712 р Стефан Потоцький отримав дозвіл від львівського архієпископа запросити з Литви в Бучач отців василіан для заснування теологічної школи греко-католицького духовенства. 12 травня 1751 році син Стефана Потоцького, Микола, урочисто заклав перший камінь майбутнього комплексу на схилі Федір-гори.

- Церква св. Миколая (1610 г.), вул. Св. Миколая, 8

Побудована на гроші подружжя Потоцьких: Стефана і Марії (двоюрідною сестрою митрополита Петра Могили). Архітектурною особливістю є триконхова будівля храму. Подібні споруди мали також і оборонне значення, про що свідчить наявність високих вікон-бійниць на другому поверсі. У церкві зберігся різьблений іконостас барокової форми, виготовлений в 60-х рр. XVII століття на кошти бучацьких міщан. Церква зведена на скелі над Стрипою, живописно вписавшись в образ міста.

- Церква св. Покрови (1755-1764 рр.), Вул. Галицька, 23

Побудована в стилі пізнього бароко архітектором Бернардом Меретином за участю скульптора Пінзеля замість старої дерев’яної, яка перебувала нижче неї.

- Костел Успіння Богородиці (1763 г.), вул. Просвіта, 2

28 серпня (свято Успіння Богородиці) 1397 (за іншими припущеннями 1379, 1387) року Міхал Абданк з Бучача заснував в місті римсько-католицьку парафію з костелом. Протягом майже 400 років костел занепав. У 1761-1763 рр. на кошти, пожертвувані Миколою Василем Потоцьким, біля підніжжя Замкової гори був побудований новий костел, який існує і в наші дні.

Бережани

Фото Pizzatravel.Com.Ua

Таке спокійне і затишне місто як Бережани варто ще пошукати. Старовинні будинки, бруківка і багатовікова історія, а ще максимально приємні ціни на проживання та харчування – вам точно тут сподобається!

Що подивитися:

- Ратуша (музей) 1803 року

- Замок Сенявських 1534 року

- Бернардинський монастир 1716 року,

- Урочище Монастирок,

- Петропавлівський костел 1600 року

- Вірменська церква 1750 року

Кременець

Фото Максим Присяжнюк

Кременець – мальовниче містечко, розташоване на горбистій долині річки Ірви серед невисоких Кременецьких гір.

Тут знаходиться близько 50 пам’яток історії та архітектури. Останнім часом активно розвивається туристична інфраструктура, оскільки місто є зручною перевалочною базою при подорожах в розташовану неподалік Почаївську лавру і до джерела Св. Анни.

Що подивитися:

- Єзуїтський монастир (Колегіум),

- Кременецький замок,

- Палац Дзембовських,

- Музей Словацького,

- Богоявленський монастир,

- Будинки-близнюки,

- Дівочі скелі.

Маленькі міста України – це не тільки бюджетний відпочинок – низькі ціни на проживання та харчування, це ще і затишок, неспішний спосіб життя і можливість побути наодинці. Часто, це саме те, чого не вистачає нам в швидкому ритмі великих міст.


Читайте більше на TeNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: novinizakarpattya.info