Викладач інформатики з Тернопільщини створює унікальні макети з паперу
Джерело: chortkiv.city
Викладач інформатики Чортківського вищого професійного училища Віктор Дудяк має незвичне хобі: він створює макети справжніх споруд із матеріалів, які більшість готові викинути у смітник, а саме з картону та паперу. Додатково використовує клеї, ножики, скальпелі та ножиці, інколи липку стрічку та тканину.
— Я викладаю дітям предмети, пов’язані з вивченням комп’ютерних технологій. Клей та папір цього аж ніяк не стосуються. Всі ці макети виготовлені мною чи спільно із учнями виключно в позаурочний час.
Віктору 35, в училищі працює останніх шість років, був класним керівником двох поколінь студентів.
Десять учнів Віктора теж захопились створенням паперових макетів. Лишаються з вчителем після уроків кілька разів на тиждень.
Віктор переконаний, що духовне запам’ятовується краще, як матеріальне:
— В дитинстві батьки мене часто водили на концерти і це мені запам’яталось. Роблю так щодо своїх дітей. Буває, купиш дитині машинку чи ще якусь іграшку. Вона погралася, поламала, викинула. А тут ми сидимо, щось разом створюємо, діти потім граються і згадують саме ось такі моменти, – розповів він виданню chortkiv.city.
Початок
— Почалося все з того, що в дитинстві якось мій тато приніс додому вже готові з картону деталі, які треба було склеїти. Він мав створити макет корабля. Тато сидів і склеював між собою його елементи, а я це бачив. Тоді я ще в садочок ходив.
З того часу Віктор почав створювати щось своє:
— Спочатку різав-клеїв поїзди, машинки без жодних креслень, просто з уяви. Звичайно, на той час вони не виходили рівні. Правда, циркулем я вже тоді вмів користуватися.
Запитую: «Звідки стільки паперу було?»
Здивовано відповідає: «Як звідки? Батько архітектор, мама — архітектор. Паперу було хоч відбавляй» — задоволено посміхається співрозмовник.
Майстер паперових макетів розповідає, що найкраще для виробів підходить картон з американських пакунків. Він цупкий і надійний. Такі картонні коробки учні не викидають, а приносять в училище.
Церква у Пастуше та Чортківський замок
Потім, як і всі діти, Віктор пішов у школу, закінчив Гусятинський коледж Державного технічного університету, здобувши освіту програміста, поступив у виш, де продовжив навчання за спеціальністю інженер комп’ютерних систем та мереж.
До створення виробів із паперу Віктор повернувся лише після завершення університету. Одна з його перших серйозних робіт — це макет лемківської церкви у селі Пастуше Чортківського району.
Макет церки у Пастуше
Проект самого храму запатентував місцевий архітектор, автор багатьох споруд та приватних будинків у нашому місті, батько Віктора, Богдан Дудяк ще у 90-х роках, син створив тільки точну копію з паперу.
Макет Пастушівської церкви сам міський голова міста Монастириськ Андрій Старух забрав до їхнього музею лемківської культури.
Віктор створив також макет Чортківського замку, який певний час знаходився у залах музеї-їдальні «Пан Чартковський».
Лицарські обладунки, будиночки хобіта і ляльок Барбі
Лицарські обладунки — те, що дуже любить Віктор з дитинства:
— В цих обладунках бігали діти по коридорах училища ще до того, як я встиг їх остаточно виготовити. У них одягали воїнів різдвяного вертепу. А якось ми з учнями у звичайний будень й по місту в них пройшлись. Люди були в захваті.
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: chortkiv.city