Світовий рекорд у Калуші. На День Незалежності 100 гітаристів зіграють «Loner» від Gary Moore

Очолить світовий рекорд у Калуші п'ятиразовий номінант на престижну музичну премію Греммі — калушанин Влад Дебрянський.

26.07.2019 16:37   Опубліковано : Патрік Скеля
Джерело: Вікна

Як повідомляли «Вікна», після 30-річної перерви готовий повернутися в рідне місто з музичним сюрпризом відомий музикант Влад Дебрянський — гітарист, композитор, продюсер, який гастролює світом і впродовж двох десятків років живе в Лос-Анджелесі. Працює в стилі «джаз», «блюз», «рок», «класика», телевізійний продюсер, актор. Музиканта кілька разів номінували на премію «Греммі» (зокрема, за сольні альбоми «Vladosphere» і «Sun In Capricorn»).

Музичний сюрприз Влад Дебрянський присвячує Дню Незалежності України. Подія, яка відбудеться 24 серпня, буде унікальною не тільки в Калуші, але й в Україні, тому увійде до Книги рекордів України. Уперше запропонував встановити музичний рекорд калушанин Юрій Демків, який у Польщі побачив "Рекордеон" — одночасне виконання на акордеоні та баяні і запропонував втілити рекорд у Калуші, наприклад, на гітарах. Адже довідався, що в Україні такий рекорд досі ще ніхто не встановлював.

Влад Дебрянський, який завітав у Калуш, щоб узгодити організаційні моменти для власного концерту-подарунку калушанам, підтримав ідею і запропонував зібрати в Калуші 100 гітаристів з усієї України, як юних, так і професіоналів, які б зіграли інструментальну композицію «Loner» відомого ірландського блюз-рок-гітариста Гері Мура. Зареєструватися для участі в рекорді можна на спеціально створеному сайті vladdebriansky.com/100. Фінансування, сприяння та організацію рекорду взяло на себе місто після зустрічі міського голови Ігоря Матвійчука, Влада Дебрянського та начальника управління культури Любові Джуган.

За словами американця українського походження, таку подію він вирішив організувати саме в рідному місті, адже хоче відчути себе вдома і довести, що в Калуші люблять блюз і джаз. Влад зазначає:

«Такої ідеї ще ніде не було. Я вирішив її втілити в рідному місті. Чому? Бо я з Калуша і хочу відчути себе вдома. Я знаю, що тут люди люблять хорошу музику, зокрема блюз і джаз. Днями я їхав з Калуша до Івано-Франківська і чув в транспорті пісні Гемі Мура. Це є чи не єдиний гітарист блюзу, музику якого знає весь світ та його вплив на гітарну музику є неповторним».

Влад Дебрянський каже, що можлива рекордна подія розвине у людей креативність і стане культурною революцією в Калуші:

«У невідомому людина завжди росте більше, аніж у відомому. Адже тоді вона починає креативити. Ціль повинна бути завжди вищою, ніж ми її бачимо, тоді ми отримаємо нові навички і цікавий досвід. Чому не показати, що ми відчуваємо музику, як і всі люди на землі, що ми талановиті і маємо можливості, особливо — зараз. Це подія стане революцією культури і люди повинні взяти цей смолосикп і з ним іти вперед».

Музикант світового рівня зазначає, що не всі речі робляться для «галочки», але й із власного бажання і відчуття.

«Я завжди граю блюз і джаз. Я ніколи не грав Аллу Пугачову або «Червону руту», адже це — не моє. Я грав те, що відчував і любив. Це композиції Баха, Моцарта, Шопена, Чайковського, Стравінського (якого українці не знають). Раніше була радянська естрада, яка була популярна, але вона нічого спільного з музикою не має».

На думку Влада Дебрянського, ця подія буде натхненням не тільки для людей із великих міст, але й малих містечок.

«Якщо ми зіграємо концерт в Калуші — це покаже приклад іншим людям. Мовляв, дивіться — це людина з Калуша і вона успішно працює на світовому ринку. Такі заходи можна влаштовувати будь-де і не обов'язково для цього їхати в Париж. Зараз, навпаки, популярно організовувати великі фестивалі у маленьких містечках, адже там культивуються справжні таланти».

Влад Дебрянський з міським головою Ігорем Матвійчуком та начальником управління культури Калуської міської ради Любою Джуган

Музикант вважає, що пострадянське суспільство не відчуває, як розвивається і як змінився світ:

«Світ змінюється і потрібно вміти не тільки «продавати речі», але й робити щось своє і пропонувати самому собі. Сьогодні ти маєш бути кращою власною версією, аніж вчора, хоча б на 1-2% краще. Люди в пострадянському суспільство мало відчувають, як людство розвивається і куди воно хоче йти. На жаль, пострадянське суспільство сконцентроване на матеріалізмі, меркантильності і задоволенні матеріальних потреб».

Влад Дебрянський підкреслив, що в радянському суспільстві не знали, що таке «креатив». Основний акцент зосереджували на індустріалізації та будівництві заводів. Зараз важливо бути потрібним і цікавим людям.

Музикант вважає, що музика — це єдина річ, яка має можливість за секунду вплинути на кожного. Її мета — допомогти людині стати кращого:

«Щастя всередині тебе — це стан, а не матеріальна річ. Музика — єдина річ, яка впливає за секунду на людину. Вона повинна тренувати людину бути кращою, піднімати дух, а не опускати його. Мало що залежить від уряду, багато речей залежить від самих людей та їхнього менталітету».

Влад Дебрянський акцентує, що розвиток культури важливий, адже вона урізноманітнює буденність людини і дає причини, щоб жити:

«Без культури люди не мали б причини для життя. Без неї життя було б нудним. Заберіть з нашого життя культуру, дизайнерів і всіх творчих людей — і буде дуже сумно і людина, певно, померла б із нудьги. В Англії культуру цінують у всіх аспектах. Закордонні інвестори вкладають в культуру інвестиції. Тому в результаті вона заробляє більше, ніж, до прикладу, вся вугільна промисловість».

Ірина КМІТЬ, журналіст


Читайте більше на IfNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Вікна