Новий парк Smart City «Ювілейний» чи депресивна територія з дачними вагончиками? (Фото)
Джерело: TeNews
Тернопіль впродовж років зберігає статус одного із найзеленіших міст України, а також репутацію міста з найчистішим повітрям. Такі показники – це не випадковість, а результати комплексного озеленення, висадження нових дерев, створення нових парків та скверів. Проте, не всім у місті така ситуація подобається. І ситуація з новим парком “Ювілейний” є красномовною ілюстрацією є протистояння бізнес-інтересів та потреб звичайних тернополян.
Новий парк Smart City площею понад 10 гектарів
У квітні в міській раді Тернополя оголосили відкритий всеукраїнський конкурс на кращий ескізний проект нового парку, а в липні відбулася презентація та конкурсний відбір поданих проектів. Усього на конкурс подали чотири проекти: два тернопільські і два київські. Журі конкурсу визнало кращою роботу тернопільської команди фахівців.
Новий міський парк планують закласти у мікрорайоні №14, що обмежується вулицями Тарнавського, Володимира Великого, Липницького, Київська. Займатиме він 10,5 гектарів.
Як повідомили у мерії, це буде сучасний відпочинково-розважальний парк зі застосуванням технологій Smart City.
«Це буде парк із застосуванням енергозберігаючих технологій, із заправкою для електромобілів. Задум такий, щоб це було місце, де кожен зможе знати собі заняття, відповідно до вподобань. Там заплановані різні спортивні зони: футбольне поле, скейт-майданчик, велотраса, майданчик силових тренажерів, ігрові майданчики для дітей різного віку», - йдеться у повідомленні.
В центральній частині буде великий виставковий центр із залами для виставок різного профілю у вигляді соняшника, що символізує життя. Передбачено облаштувати «сухий» фонтан і сад квітів, зелені амфітеатри, тощо. Запропонований переможцями проект може дещо змінитися, адже при реалізації вони мають врахувати і вимоги міської ради, і побажання членів журі.
«Порівняно з іншими парками в місті він невеликий. Коли питання створення парку було виставлено на сайті консультацій з громадськістю, то люди давали свої пропозиції щодо того, яким він має бути. Зібравши всі звернення і побажання, в умовах конкурсу передбачали, що він має бути сучасним, розважальним, там і зелені багато буде», – повідомляє мерія.
Створення нового парку «Ювілейний» передбачає затверджена ще у 2018-ому році міська «Схема озеленення міста», яка визначає, що понад 40% території міста будуть зелені насадження. А це сумарно складає майже 900 гектарів.
Загалом у планах міської ради створення 11 нових парків та скверів: на вул. Текстильній, вул. Спортивній, на просп. Злуки, нові зелені зони будуть облаштовані також на вул. Коновальця, вул. Стадникової, біля пам’ятного знаку Ярослава Стецька, на вул. Юності, вул. С. Будного, а у Пронятині та на перетині вулиць Київська та Тарнавського – нові парки.
На територію парку давно “гострять зуби” бізнесмени-забудовники
Однак, реалізація одного з наймасштабніших паркових проектів Тернополя опинилася під загрозою. Садівниче товариство робітників і службовців Тернопільського відділення Львівської залізниці оскаржує це рішення міської ради. Це дачники, яким ще у 60-і роки минулого століття були виділені у тимчасове користування земельні ділянки. Вони не приватизовані і досі належать всій громаді Тернополя. «Садівниче товариство» розпочало справжню «судову війну» з метою недопущення створення нового парку. Вирішальне засідання суду відбудеться 24 жовтня. Ініціатори судової тяганини, за якими очевидно стоїть будівельна мафія, намагаються остаточно заблокувати проект створення парку «Ювілейний», заморозити цей проект.
При цьому міська рада вже пішла на зустріч дачникам. На засіданні 36-ої сесії Тернопільської міської ради було прийнято рішення, щоб тимчасовим орендарям землі, на які планують розробити новий парк, виділити ділянки за місто.
«Так у селі Малашівці виділено спеціальний земельний масив, який буде закріплений за членами товариства «Ювілейний». І тим учасникам товариства, хто захоче отримати компенсацію за землю в Тернополі, буде безоплатно надано земельну ділянку на цьому масиві з можливістю будівництва там індивідуального житла», – повідомили у мерії.
Компенсація не влаштовує окремих «дачників». Очевидно у цьому скандалі вони не відіграють вирішальну роль, а є лише ширмою, за якою стоять справжні гравці. Нагадаємо, що багато тернопільських, і те тільки, забудовників давно «гострили зуби» на цю територію. І їх шокувало рішення міської влади створити на цьому місці парк, а не ще один спальний район. Адже ще всі пам’ятають, як у 2007 -2008 роки, до Надала, коли землю садівничого товариств в різний спосіб пробували передати під забудову.
Отож очікуємо рішення суду, яка дасть відповідь чи буде в Тернополі новий сучасний парк чи занедбана територія з десятками дачних вагончиків. Або й ще гірше – новий велетенський будівельний майданчик замість Smart City парку.
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews