Музейна експозиція як посмертний подарунок до 60-річчя
Джерело: TeNews
Експозиція під назвою «Ім’я, вписане в історію Тернопілля», присвячена життю та творчості Сергія Антоновича Сірого, талановитого поета-пісняра, журналіста і заслуженого діяча естрадного мистецтва України, відкрилася в Тернопільському краєзнавчому музеї в день його народження, 11 листопада.
Експозиція розповідає про життєві та творчі стежки, здобутки, розкриває багатогранність таланту Сергія Антоновича. Тут представлено численні фото, документи, газетні матеріали, нагороди (деякі з них посмертні), книги, диски й касети з піснями, вірші поета. Можна подивитися навіть на особисті речі митця – зокрема, його темні окуляри від сонця, в яких пана Сірого часто можна було побачити на вулицях Тернополя.
Дружина митця Галина Михайлівна Сіра щиро вдячна музею за ініціативу створення експозиції, що триватиме протягом трьох тижнів. Вона з радістю подарувала експонати для виставки і подальшого зберігання в фондах закладу.
З творчістю Сергія Сірого знайомий, мабуть, чи не кожен тернополянин. Адже на його слова створено понад 200 пісень. Серед них - ода рідному місту, пісня «Наш Тернопіль». Багато людей є поціновувачами його еротичної лірики. В доробку поета є й віршовані казочки для дітей. Важливе місце в творчості займала доля держави. За проникливу пісню-реквієм «Чорний ворон», присвячену подіям на Сході України, він отримав третю (посмертну) «корону» на конкурсі «Коронація слова» у 2018 році.
- Незважаючи на досягнення високих творчих вершин, в житті чоловік був надзвичайно скромною та доброю людиною, - розповідає дружина. - Він був дуже домашній, але після нашої спільної поїздки в Литву полюбив подорожі. Після цього багато подорожував і в кожній поїздці шукав «родзинки», щось особливе. Багаті враження від звичаїв і життя людей, незвичайних місць дарували йому творче натхнення, - з теплом згадує пані Галина.
Сергій Сірий любив поезію, пісню, любив дружину, рідне місто, любив світ і життя… І залишив усім у своїх рядках девіз - «Ти живи, щоб любити»…І сам він житиме у людській пам’яті та щедроврожайній творчості завжди.
Максим Скасків
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: TeNews