Католицьке Різдво: історія свята, подарунки й традиції
Джерело: УНІАН
Напередодні свята католики проводять ніч, молячись, у храмах, а вже вранці родинами готуються до зустрічі Віфлеємської зірки.
Католицьке Різдво 2019 року припадає на будні – у середу. В Україні цей день нещодавно зробили державним вихідним. Тому спокійно можна підготуватися до свята. Водночас 2020 року уряд не анонсує якихось суттєвих змін у відзначенні свята на рівні держави.
Католицьке Різдво: історія й традиції свята
Відмінностей католицького Різдва від православних немає. Святом парафіяни вшановують народження Ісуса, який, за Біблією, «мав забрати всіх гріхи людства».
Народився Ісус в ізраїльському місті Віфлеємі у час правління жорстокого царя Ірода. У той час верховний очільник країни намовив свою охорону оглядати кожного новонародженого, аби не допустити появи Месії, що здатен посісти трон. З цієї причини майже всіх малюків тієї ночі було вбито, крім Ісуса. Маленького Сина Божого вдалось врятувати, переховуючи вагітну Марію у хліві.
Коли ж Ісус народився, на небі зійшла зірка. Відтоді її означають як передвісника появи на світ Месії.
Як відомо, християни вшановують кожен життєвий етап Ісуса Христа – його народження, становлення як Месії й філософські мандри, смерть і Воскресіння з мертвих.
Католицьке Різдво заведено відзначати вечірньою молитвою у храмі. У святвечір – 24 грудня – священники римо-католицької церкви продовжують причащати парафіян й освячувати дітей.
Святковий стіл на Різдво обов’язково повинен бути скромним: без надмірної жирної їжі, алкоголю тощо. Старші люди завжди готують кутю за довільним рецептом, узвар й вареники або охолоджену рибу.
Колядки є зазвичай традиційним привітанням на Католицьке Різдво. Господарям дому, що пригощає, бажають достатку, миру й злагоди. Крім того, з 25 грудня можна готуватися до зимового циклу релігійних свят.
Подарунки на Католицьке Різдво не обов’язково повинні бути коштовними. Згодяться навіть приготовані вами страви, священні образи чи інші речі з мотивами народження Христа.
Читайте більше на TeNews.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: УНІАН